Tesla model S elektrikli taksi İstanbul'da! 100 km'de 9 lira yakıyor

Tesla model S elektrikli taksi İstanbul yollarında. Karbon salınımını azaltmak için kullanılmaya başlayan elektrikli taksilere rağbet artıyor. Gençler bu taksiye binebilmek için saatlerce kuyrukta bekliyor

Tesla model S elektrikli taksi İstanbul'da! 100 km'de 9 lira yakıyor - Sayfa 1

Tesla model S elektrikli taksi İstanbul yollarında. Karbon salınımını azaltmak için kullanılmaya başlayan elektrikli taksilere rağbet artıyor. Gençler bu taksiye binebilmek için saatlerce kuyrukta bekliyor.

19
Tesla model S elektrikli taksi İstanbul'da! 100 km'de 9 lira yakıyor - Sayfa 2

Karbon salınımını azaltmak için İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zorlu Center işbirliğiyle 1 hafta önce yollara çıkan ‘Tesla Model S’ elektrikli taksi, büyük ilgi görüyor.

29
Tesla model S elektrikli taksi İstanbul'da! 100 km'de 9 lira yakıyor - Sayfa 3

Özellikle gençlerin ilgi odağı olan taksi, sarı taksilere göre yüzde 15 daha pahalı. Zorlu Center’daki durağı kullandıklarını anlatan taksi şoförü Sertaç Uzunhasanoğlu, şunları söyledi:

39
Tesla model S elektrikli taksi İstanbul'da! 100 km'de 9 lira yakıyor - Sayfa 4

“Uzun bir eğitimden sonra Tesla taksiyi kullanmaya başladım. Her gün gençler durakta sıraya giriyor ve saatlerce bekliyor. Tesla’nın meraklısı çok. Yolda giderken bile araçla ilgili soru sormaya çalışanlar var. Görenler aracı incelemek istiyor.”

49