Tesla çürüdü mü? İTÜ'den fotoğraf geldi işte aracın son hali

İTÜ Tesla aracının çürütüldüğü iddiaları üzerine açıklama yaptı. İTÜ Tesla aracının hem fotoğraflarını hem de video görüntülerini yayınladı. İşte Ali Agaoğlu'nun çürütüldüğü iddiasında bulunduğu Tesla'nın son hali

Tesla çürüdü mü? İTÜ'den fotoğraf geldi işte aracın son hali - Sayfa 1

Üzerinde araştırma yapılması ve geliştirilmesi için İTÜ'ye bağışlanan Tesla'nın çürüdüğünü açıklayan Ali Ağaoğlu, iddiası ile gündeme oturdu. 6 yılda araçla ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığını, iddia eden Ali Ağaoğlu, "Geri istedik ama geri de vermediler" dedi. Bu açıklama üzerine İTÜ'den fotoğraflı ve videolu yanıt geldi. Görüntülerde ilginç bir nokta var.

110
Tesla çürüdü mü? İTÜ'den fotoğraf geldi işte aracın son hali - Sayfa 2
210
Tesla çürüdü mü? İTÜ'den fotoğraf geldi işte aracın son hali - Sayfa 3

İTÜ Rektörlüğü yaptığı yazılı açıklamada "Tesla Otoparkta Çürüyor" iddiasının gerçek olmadığını belirtildi. Açıklamada şöyle denildi; "Tesla Roadster, 28.02.2012 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi 'ne (İTÜ) araştırma amaçlı kullanılmak üzere bağışlanmıştır. 2012 yılından itibaren Tesla Roadster, öğrencilerin eğitimi ve araştırma faaliyetleri için kullanılmaktadır.

310
Tesla çürüdü mü? İTÜ'den fotoğraf geldi işte aracın son hali - Sayfa 4

İSTEYEN GELİP GÖREBİLİR : 'Son günlerde bazı yayın organlarında "Tesla Otoparkta Çürüyor" şeklinde çıkan asılsız haberleri üzüntüyle takip etmekteyiz. Basın mensuplarına kapısı her zaman açık İTÜ, aracı görmek isteyen medya çalışanlarını da bu süreçte asla geri çevirmemiştir.

410