Tecavüz skandalı patlak verdi! Juventus'ta Ronaldo depremi

İtalyan devi Juventus, Portekizli süperstar Ronaldo hakkında çıkan tecavüz iddiaları nedeniyle çok zor günler geçiriyor.

Tecavüz skandalı patlak verdi! Juventus'ta Ronaldo depremi - Sayfa 1

Juventus'un Portekizli süperstarı Cristiano Ronaldo'nun 2009 yılında Las Vegas'taki bir otelde Birleşik Amerikalı Kathryn Mayorga'ya tecavüz ettiği iddia edilmişti. Der Spiegel'e verdiği röportajda Ronaldo'nun kendisine tecavüz ettiğini söyleyen Mayorga, Portekizlinin kendisini ters ilişkiye zorladığını belirtmişti.

Tecavüz skandalı patlak verdi! Juventus'ta Ronaldo depremi - Sayfa 2

SUS PAYININ BELGELERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI: İddiaların ardından Der Spiegel dergisi, Ronaldo'nun Mayorga'ya verdiği 325 bin euroluk sus payının belgelerini yayımlamıştı. Geçtiğimiz günlerde de Ronaldo'nun avukatı da Portekizli yıldızla Mayorga arasında bir anlaşma olduğunu doğrulamış ancak bunun suçun kabulü anlamına gelmediğini söylemişti.

Tecavüz skandalı patlak verdi! Juventus'ta Ronaldo depremi - Sayfa 3

RONALDO İTİRAF ETMİŞTİ: Almanya'da yayım yapan dergi tarafından yayımlanan diğer belgelerde ise yıldız futbolcunun tecavüz suçunu itiraf ettiğine dair kayıtlar ortaya çıkmıştı. Ronaldo'nun avukatı bunu yalanlasa da dergi, yaptığı yazılı açıklamayla yaptığı haberin arkasında olduğunu belirtmişti.

Tecavüz skandalı patlak verdi! Juventus'ta Ronaldo depremi - Sayfa 4

MALİ ANLAMDA KAYIP YAŞANDI: Yargıya taşınan konuyla ilgili tartışmalar devam ederken Ronaldo'nun kulübü Juventus'ta büyük bir kriz patlak verdi. İtalyan kulübünün söz konusu süreçten ötürü mali anlamda ciddi bir kayıp yaşadığı ortaya çıktı. Nitekim Torino kulübünün hisseleri, iddiaların ortaya atıldığı ilk günden yaklaşık %30'luk bir değer kaybı yaşadI.