Tecavüz paylaşımı davalık olmuştu! Berna Laçin hakkında karar çıktı

Ekranlarda birçok projede yer alan oyuncu Berna Laçin'in, dini değerleri aşağılamaktan dolayı yargılandığı davada flaş bir gelişme yaşandı.

Ülkemizdeki çocuk istismarları ve tecavüz olayları hakkında Medine'yi örnek göstererek yaptığı paylaşımdan dolayı soruşturma açılan Berna Laçin, bugün 1 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Mahkeme sonucunu sosyal medya hesabından paylaşan Laçin, güzel haberi takipçileriyle paylaştı.

"Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan  1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Laçin, beraat ettiğini duyurdu. Laçin, mutluluğunu şu sözlerle paylaştı:

HERKES İÇİN ADALET DİLERİM
Merak eden dostlara haber vermiş olayım, “Medine -İdam” konulu tweet ile hakkımda açılan davadan beraat ettim. Herkes için adalet dilerim, benim dikbaşlılığıma katlandığı için avukatım Sinan Akboğa’ya ayrıca teşekkür ederim.

İŞTE OLAYLI TWEET
"İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşa etmez"