BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15

Spermlerle ilgili sıradışı bilgi! Kadın spermi yumurtaya ulaşmadan atıyor

New York Cornell Üniversitesi'ndeki bilim insanları insan ve boğa spermleri inceliğinde ilginç sonuçlara ulaştı. Araştırmalara göre kadın bedeni zayıf spermi yumurtaya ulaşmadan atıyor.

New York Cornell Üniversitesi'ndeki bilim insanları insan ve boğa spermleri inceliğinde ilginç sonuçlara ulaştı. Buna göre kadın üreme organı içindeki çeşitli dar geçitlerin, yumurtaya ulaşmak isteyen milyonlarca sperm için en zorlu etaplardan biri olduğu ortaya çıktı. Yani rastgele bir döllenme yerine biyolojik tarama süreci gerçekleşiyor...

KADIN ÜREME SİSTEMİ ZAYIF SPERMİ KABUL ETMİYOR Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletinde bulunan Cornell Üniversitesi'nden araştırmacılar, memelilerdeki dişi üreme sisteminin sperm seçimindeki etkilerini araştırdı.

İnsan ve boğa spermlerinin kullanıldığı deneyde, kadın üreme organı içindeki çeşitli dar geçitlerin, yumurtaya ulaşmak isteyen milyonlarca sperm için en zorlu etaplardan biri olduğunu ortaya koydu.

Sonuç olarak, sadece en güçlü sperm hücreleri yumurtaya ulaşmak için dar bölgeleri atlatıyor ve döllenme için 'kalite kontrol' süreci oluşuyor. Araştırma, doğurganlık taramalarının iyileştirilmesine ve bir çiftin hamile kalma şansını artırmaya yardımcı olabilir.