Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek

Sperm sayısı ve kalitesi çocuk sahibi olmak için en önemli unsurlar arasında yer alır. İşte etkisi kanıtlanmış 8 sperm arttırıcı yiyecek..

Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek - Sayfa 1

Sperm sayısı ve kalitesi çocuk sahibi olmak için en önemli unsurlar arasında yer alır. Sperm sayınız nedeniyle sağlık sorunları yaşıyorsanız sperm sayısını arttıracak doğal yöntemlere başvurmalısınız. İşte etkisi kanıtlanmış 8 sperm arttırıcı yiyecek..

18
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek - Sayfa 2

1- Ayçekirdeği / 2 - Kabak çekirdeği: Ayçekirdeği ve kabak çekirdeği düzenli kullanım ile sperm sayısını arttıran ürünler arasında yer alıyor. Etkili olması için günlük ¼ fincan ayçekirdeği ya da kabak çekirdeği kullanımı tavsiye edilmektedir.

28
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek - Sayfa 3

3- Yoğurt: Yoğurt içerisinde yer alan lactobasillus bakterisi sperm sayısı üzerinde arttırıcı bir etkiye sahiptir. Yoğurt içinde yer alan B12 vitamini ise spermlerin büyümesini sağlar, bu nedenle sperm sayısı düşük bireylere sıklıkla yoğurt tüketimi yapması tavsiye edilir.

38
Sperm sayısını arttıran 8 etkili yiyecek - Sayfa 4

4- Badem: Sperm sayısını arttıran ve doğurganlığa etki eden doğal ürünlerden bir diğeri ise bademdir. Lezzetiyle dikkat çeken badem içerdiği çinko ve amino asit ile spermlerin büyümesine yardımcı olur.

48