POLİTİKA

Soylu: "Resmen PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var"

Ege Karadenizli Sanayici ve İş Adamları Derneği üyeleriyle Balçova Termal Otel'de bir araya gelen Soylu, yerel seçimleri hatırlatarak, bu yerel seçimde terör örgütü PKK'nın, tuhaf bir ittifak aracılığıyla belediyelere sızmaya çalıştığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu salonda iş adamları bulunduğunu, kendisinin de R.Ö. adında bir işsiz bildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"1990'lı yıllarında başında Muş'un Malazgirt ilçesinde Yol, Su, Elektrik Genel Müdürlüğüne ait iş makinelerinin yakılması eylemine katılmış. 2015'te Apo'ya tecridi protesto etmek için eylemlere katılmış, basın açıklaması yapmış, küçük bir ayrıntı belki ama 2018 yılında KCK Türkiye masası yapılanmasında faaliyet gösterdiği bilgisi var.

Bir tane arkadaşı var, 2010 yılında İzmir'de korsan gösteri ve güvenlik güçlerinin araçlarına havai filan atma, taşlı sopalı saldırı eylemi gibi sosyal faaliyetleri var. Bir tane de 1997 yılında PKK/KCK terör örgütü mensubu olmak suçundan Diyarbakır E Tipi cezaevinde yatmış bir eleman var. Bir de kuyumcu dükkanı soymaktan yakalanmış bir örgüt üyesi.

Saydığım insanlar ve bunlar gibi son tespitlerimize göre Türkiye genelinde 325 kişiyi, öncesinde 299 demiştim ama son tahlilde bunun gibi 325 kişiyi ilçe belediye meclis üyesi olarak şu aziz millete teklif ediyorlar."

'PKK tarafından CHP İzmir listelerine itelenmiş 14 kişi var'

Bakan Soylu, anlattıklarının birkaçının İzmir CHP ilçe belediye meclis üyesi adayı olduğunu ifade ederek, "

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar