DÜNYA

Sosyal medya yıkıldı! Makinede oyuncak yerine canlı köpek kullanıyorlar

Çin'de olduğu tahmin edilen bir oyuncak kapma makinesinde kullanılan gerçek köpekler tüm dünyada büyük yankı uyandırdı! Görenlerin yetkilileri topa tuttuğu video şimdiden Hayvan Hakları Grubu PETA'nın gündemine oturdu! İşte o görüntüler...

Küçük bir hediye almak için saatlerce başında beklediğiniz oyuncak kapma makinelerini hatırlıyorsunuz değil mi? Kim bilir bu makinelerden bir şeyler kapmak için ne kadar bozuk para harcamışsınızdır...

Şimdi göreceğiniz bu oyuncak kapma makinesi bugüne kadar gördüklerinizden çok daha farklı. Görenlerin hayret ettiği sosyal medyanın da resmen linç ettiği bu atari salonundaki kıskaç makinesi insanları sinirden köpürttü!

Normalde, sevimli oyuncaklar gibi ödüller içeren bu cam kabın içinde insanların kapması için canlı köpek kullanıyorlar.

Görüntüler, büyük metal pençe hareket ettiğinde köpeklerin nasıl hareket ettiğini gösteriyor. Videonun sonunda ise köpeklerden birini yakalayan ve elinde tutan bir kişi görülüyor.

Çekimlerin nerede veya ne zaman çekildiği belli değil, ancak biyolog Daniel Schneider, videoyu Twitter'da şu başlıkta paylaştı: "Japonya'daki oyunda makinesinde bulunan gerçek. #Hayvanlaranazikolun!"

Her ne kadar da bu videonun çekildiği yerin Japonya'da değil Çin'de olduğu tahmin edilse de yapılan bu hareket tüm dünyada büyük olay yarattı!

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar