Son seçim anketleri ORC 2 ilde sonuçları açıkladı! Gezici anketi ile farkı

TÜRKİYE 31 Mart 2019 yerel seçimleri için geri sayıma devam ederken ORC iki il için yeni anket sonuçlarını yayınladı, işte o anket ve Gezici anketiyle arasındaki farklar.

Son seçim anketleri ORC 2 ilde sonuçları açıkladı! Gezici anketi ile farkı - Sayfa 1

31 Mart yerel seçimlerine yönelik kapsamlı anket çalışmaları yapan ORC 2 ilde daha tahminlerini açıkladı. Daha önce Balıkesir ve Bursa anketleri ile gündeme oturan ORC bu kez Denizli ve Gaziantep sonuçlarını açıkladı. Yakın zamanda en dikkat çeken anket açıklaması ise Gezici'den gelmişti. İşte ORC ile Gezici'nin anketleri ve aralarındaki fark:

119
Son seçim anketleri ORC 2 ilde sonuçları açıkladı! Gezici anketi ile farkı - Sayfa 2

ORC, Gaziantep'te Fatma Şahin'in ezici bir fark atacağını öngörüyor. Ankete göre başarılı belediye başkanı Fatma Şahin, en yakın rakibi Celal Doğan'a iki kat fark atıyor. 

219
Son seçim anketleri ORC 2 ilde sonuçları açıkladı! Gezici anketi ile farkı - Sayfa 3

DENİZLİ ANKET SONUÇLARI : Millet İttifakı ile Cumhur ittifakı adaylarının yarıştığı Denizli'de iki aday arasında sadece 2 puanlık bir fark bulunuyor. Denizli'de seçime kadar her an herşey değişebilir. 

319
Son seçim anketleri ORC 2 ilde sonuçları açıkladı! Gezici anketi ile farkı - Sayfa 4

ORC VE GEZİCİ ANKETLERİ ARASINDAKİ FARKLAR : Yakın zamanda en dikkat çeken anketlerden biri Gezici'den gelmişti. Özellikle Ankara ve İstanbul anketleri hayli şaşırtıcı olmuştu. Yukardaki ORC'nin Ankara anket sonuçları.

419