Son seçim anketi SONAR'dan bakın kim kazanıyor

TÜRKİYE 24 Haziran 2018 seçim sonuçlarını merakla beklerken son anket SONAR'dan geldi. Uçakta sigara içerken yakalanan Hakan Bayrakçı yayınladığı anket ile twitterda olay oldu. Verdiği sonuçları çoğunluk gerçekçi bulmadı.

24 Haziran seçim anketlerinin sonuncusu sosyal medyada olay oldu. Anketin sahibi uçakta sigara içerken yakalanan SONAR'ın sahibi Hakan Bayrakçı'ydı. Muhalif kimliği ile bilinen Hakan Bayrakçı'nın anketi gerçekçi bulunmazken son düzlükte manipülasyon yaptığı yorumları geldi. Bilindiği gibi pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde eğer ilk turda herhangi bir aday yüzde 50'yi aşamazsa seçim ikinci tura kalacak. İşte Bayrakçı'nın spekülasyon yapıyor denilen kehaneti de bu ikinci turla ilgili.

SONAR Araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı tepki çeken anketini sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştı. Bayrakçı'nın paylaştığı verilere göre Recep Tayyip Erdoğan ilk turda %47, Muharrem İnce %33 civarı oy alıyor. Seçim ikinci tura kalıyor. İkinci turda Erdoğan ve İnce’nin oyları başa baş gözükmekle birlikte İnce’nin 2-3 Puan farkla Cumhurbaşkanı seçimlerini kazanması çok daha olası görünüyor.

ORC Araştırma'nın 17-19 Haziran arasında 36 ilde toplam 4250 kişi ile yüz yüze yapılan çalışmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,7 ile birinci turda seçimden galip çıkan isim olacak.

CUMHUR İTTİFAKI: YÜZDE 54,7 - HDP, MHP'Yİ GEÇİYOR: Ankete göre partiler kıyasıya yarış içerisinde. Araştırma şirketlerine göre Cumhurbaşkanı seçimi 1. tur anket sonuçları...