Şok baskın ortaya çıkardı! Ankara'nın göbeğinde DEAŞ okul açmış

Şok baskın ortaya çıkardı! Ankara'nın göbeğinde DEAŞ okul açmış

Terör örgütü DEAŞ'ın Ankara'da Tevhid dergisinin üst katlarına yaşları 4 ile 9 arasındaki çocukları eğitmek için sözde okul açtığı ortaya çıktı. Polis baskın yapıp çocukları ailelerine teslim etmek için emniyete götürürken sözde okul mühürlendi.

Şok baskın ortaya çıkardı! Ankara'nın göbeğinde DEAŞ okul açmış - Sayfa 1

Terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı olduğu belirtilen Tevhid dergisine ait, sözde eğitim kurumu olarak kullanılan binaya polis operasyon düzenledi. Milli Eğitim yetkililerinin de katıldığı operasyonda eğitim verildiği iddia edilen 4-9 yaş arasındaki çocuklar, ailelerine teslim edilmek üzere emniyete götürüldü. Terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen ve tutuklu olan "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'un da daha önce zaman zaman binaya gelerek, toplantılar yaptığı belirtildi.

Şok baskın ortaya çıkardı! Ankara'nın göbeğinde DEAŞ okul açmış - Sayfa 2

Ankara'da polis, terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı olduğu belirtilen bir dergiye ait, sözde eğitim kurumu olarak kullanılan binaya operasyon düzenledi.

Şok baskın ortaya çıkardı! Ankara'nın göbeğinde DEAŞ okul açmış - Sayfa 3

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, terör örgütü DEAŞ'ı desteklediği belirlenen Tevhid dergisinin Etimesgut ilçesindeki binasına operasyon yaptı.

Şok baskın ortaya çıkardı! Ankara'nın göbeğinde DEAŞ okul açmış - Sayfa 4

Binada, sözde eğitim kurumu oluşturulduğu ve yaşları 4-9 arasında değişen çocuklara örgütün ideolojileri doğrultusunda eğitim verildiği belirlendi.