Şoför eksi 20 derece soğukta bıraktı genç kız donarak öldü

UKRAYNA'da 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Iryna Dvoretska, otobüs şoförü tarafından yolun ortasında -20 derecede bırakınca donarak öldü.

UKRAYNA'da yaşanan trajik olay dünya medyasının gündemine oturdu. 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Iryna Dvoretska, annesinin zatürre olduğu haberini alınca onu görmeye gitmek için otobüse bindi. Genç kızın cebinde eve gidecek kadar parası yoktu.

Genç kız yolda otobüs şoförünün ücret talebiyle ölüme giden bir sürece girdi. Otobüs şoförü Iryna'dan 25 Grivna (4,75 TL) olan ücretin ödenmesi istendi. Eve gitmek için aceleyle okuldan çıkan genç kız çantasını açınca cüzdanını almamış olduğunu farketti.

4 LİRA 75 KURUŞU ÇIKMADI : Parayı bulmak için ceblereni karıştırın genç kız, otobüs için gereken 4.75 TL parayı bulamadı. Şoförden ricada bulunan genç kız onun gaddarlığı ile karşılaştı. Şoför orman yolunda otobüsü durdurup kapıyı açtı ve ; "Ya da para ödeyin ya da inin' dedi.

Otobüste bulunanlar bu duruma müdahale etmedi. Olay sonrasında kimse tanıklığa da yanaşmadı. Şoför genç kızı karlarla kaplı ıssız orman yolunda zorla otobüsten indirdi. Isı eksi 20 dereceydi ve genç kızı orada bırakıp gitti.