Sivas'ta herkes bunu konuşuyor! Telefonu kapan çekmeye koştu

Sivas'ta herkes bunu konuşuyor! Telefonu kapan çekmeye koştu

SİVAS halkının dilinde fuarda ilk kez gördükleri bir traktör var. Traktörün Sivaslıyı şaşırtmasının sebebi ise hem boyutu hem de uçuk fiyatı oldu. İşte o traktör ve Sivaslıların şaşkınlığı:

Sivas'ta herkes bunu konuşuyor! Telefonu kapan çekmeye koştu - Sayfa 1

SİVAS'da günün konusu 5’inci Tarım , Hayvancılık ve Gıda Fuarında ortaya çıkan traktör oldu. Boyutu ve fiyatıyla olan olan traktörün haberini alan onu görmeye koştu. Fuarı gezen hemen herkes uçuk bir ücrete sahip olan bu traktörle fotoğraf çekildi. İşte o traktör ve fiyatı:

Sivas'ta herkes bunu konuşuyor! Telefonu kapan çekmeye koştu - Sayfa 2

Sivas Kongresinin 99’uncu yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 5.si düzenlenen ‘Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’ içerisinde sergilenen devasa traktör görenlerin şaşkınlığına neden oluyor. Devasa boyutuyla görenleri şaşkınlığa uğratan 200 beygir gücüne sahip traktör, fuarın ilgi odağı oldu.

Sivas'ta herkes bunu konuşuyor! Telefonu kapan çekmeye koştu - Sayfa 3

Büyüklüğü ve 7 tonluk ağırlığıyla dev traktörü gören vatandaşlar traktörle fotoğraf çekilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Sivas'ta herkes bunu konuşuyor! Telefonu kapan çekmeye koştu - Sayfa 4

Traktör firmasının bölge müdürü Gencer Sevinç, 7 bin 720 traktörü bölgesel olarak bakıldığı zaman, beygir gücü yüksek bir traktör olduğu için etraflarında bulunan çiftçilerden büyük ilgi gördüğünü ifade ederek merak edilen detayları aktardı.