Şırnak'ta aşiret lideri dolar istemedi kızına takılanlara bakın!

ŞIRNAK'taki Jirki Aşireti lideri Tahir Adıyaman'ın kızı Şeyma'nın düğünü dillere destan oldu. Düğünde dolar yerine Türk lirası takıldı. Gelin altına boğulurken toplanan nakit para dudak uçaklattı.

Şırnak'ta aşiret lideri dolar istemedi kızına takılanlara bakın! - Sayfa 1

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Ayvalık köyünde yaşayan ve terörle mücadelede güvenlik güçlerinin yanında yer alan Jirki Aşireti lideri Tahir Adıyaman'ın kızı Şeyma ve kuzeninin oğlu Elind Adıyaman, 3 gün 3 gece süren düğünle dünyaevine girdi. Düğünde konuklar çifte 450 bin lira, geline de yaklaşık 1 kilo altın takı taktı. Almanya, İsviçre, Irak, Belçika ve İran'dan da davetlilerin katıldığı düğün, drone ile görüntülendi.

113
Şırnak'ta aşiret lideri dolar istemedi kızına takılanlara bakın! - Sayfa 2

2015 yılında yapılan genel seçimlerde, AK Parti'den Şırnak milletvekili adayı olan ve geçen yıl kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Lezgin Adıyaman'ın oğlu Elind Adıyaman ve Jirki aşireti lideri Tahir Adıyaman'ın kızı Şeyma Adıyaman, Beytüşşebap'ta evlendi.

213
Şırnak'ta aşiret lideri dolar istemedi kızına takılanlara bakın! - Sayfa 3

3 GÜN 3 GECE DÜĞÜN : AK Parti Şırnak Gençlik Kolları Başkanı da olan damat Elind Adıyaman ile Şeyma Adıyaman'ın 3 gün 3 gece süren düğününe Almanya, İsviçre, Irak, Belçika ve İran'dan da davetlilerin aralarında bulunduğu yaklaşık 5 bin davetli katıldı.

313
Şırnak'ta aşiret lideri dolar istemedi kızına takılanlara bakın! - Sayfa 4

Beytüşşebap Kaymakamı Murat Şener, 8'inci Komando Alay Komutanı Yarbay Tahsin Saruhan, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Yılmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda aşiret lideri de düğünde yer aldı. Düğünde, altın takıları ve rengârenk yöresel kıyafetleriyle kadınlar ve erkekler, şarkılar eşliğinde, uzun süre halay çekti.

413