Sınır kapılarında Erdoğan izdihamı! Bosna'dan çarpıcı pankartlar...

Sınır kapılarında Erdoğan izdihamı! Bosna'dan çarpıcı pankartlar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya yapacağı ziyaret öncesi, şehirde hazırlıklar son aşamaya geldi. Hırvatistan ve Sırbistan Avrupa'nın değişik ülkelerinden gelen Türklerin Bosna'ya geçişini engellemek için her yolu deniyor...

Sınır kapılarında Erdoğan izdihamı! Bosna'dan çarpıcı pankartlar... - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 11.05'te Bosna Hersek'e gitti. Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile Ankara Valisi Ercan Topaca ve bazı ilgililer uğurladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Bosna Hersek'e gitti. Erdoğan, çalışma ziyareti kapsamında, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç ile baş başa ve heyetler arası görüşmelerde bulunacak. Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) 6. Olağan Genel Kuruluna katılacak Erdoğan, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi tarafından kendisine tevdi edilecek fahri doktora için düzenlenecek törene de katılacak.

Sınır kapılarında Erdoğan izdihamı! Bosna'dan çarpıcı pankartlar... - Sayfa 2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya yapacağı ziyaret öncesi, şehirde hazırlıklar son aşamaya geldi. Şehrin tarihi merkezinde Türk ve Bosna-Hersek bayrakları caddeleri süslerken, bazı dükkanlara asılan 'Hoşgeldin Reis' pankartları dikkat çekti. Avrupa'nın dört bir yanından gelenler de kent sokaklarında ellerinde Türk-Bosna Hersek bayraklarıyla dolaştı.

Sınır kapılarında Erdoğan izdihamı! Bosna'dan çarpıcı pankartlar... - Sayfa 3

SINIR KAPILARINDA YOĞUNLUK ARTTI... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Saraybosna'da gerçekleşecek Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurul toplantısı nedeniyle çok sayıda Avrupalı Türk, yollara düştü. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden otobüslerle ve kendi özel araçlarıyla bu şehre ulaşmaya çalışan gurbetçilerin sınır kapılarında yoğunlukla karşılaştıkları öğrenildi. İşlemlerin uzun sürdüğünü ileri süren gurbetçiler yaşananlara tepki gösterdi.

Sınır kapılarında Erdoğan izdihamı! Bosna'dan çarpıcı pankartlar... - Sayfa 4

HIRVATİSTAN'DA 3 SAATTİR BEKLİYORLAR" İDDİASI... Almanya Duisburg UETD Şube Başkanı Bayram Köylü, yaşananları şu şekilde aktardı: "Maalesef Bosna-Hersek'in çevresindeki ülkeler buraya gelmek isteyen vatandaşlarımızın gümrük kapılarında yoğunluk yaşadıklarını öğrendik. Sınır kapılarında bir yığılma var. Bizim konuştuğumuz arkadaşlar Çok uzun saatler süren işlemler nedeniyle arkadaşlarımız mağdur oluyor. Vatandaşlarımızın haksız yere mağdur edilmesini kınıyoruz. Avrupa'dan gelenler Hırvatistan tarafından engelleniyor."