BIST 1.210
DOLAR 7,88
EURO 9,32
ALTIN 482,94
HABER /  EKONOMİ

SGK’dan vatandaşlara gelir testi uyarısı!

Bitlis Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından genel sağlık sigorta kapsamında olan vatandaşlara gelir testi yapmaları için uyarı yapıldı.

Abone ol

Açıklamalarda bulunan SGK İl Müdürü Sadullah Korkut, mağduriyetlerin yaşanmaması için gelir testi yaptırmayanların 30 Kasım tarihine kadar bağlı bulundukları sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Korkut, “Aile içi kişi başına düşen gelirin brüt asgari ücretin üçte birinden az, ancak 02.04.2018 tarihine kadar gelir testini yaptırmayan genel sağlık sigortalılarımızın (GSS) kanun gereği son tarih 30.11.2018’dir. Bu tarihe kadar mutlaka vatandaşlarımız gelir testi yaptırmaları gerekmektedir.

Gelir testini yapmaları için bağlı bulundukları sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat etmeleri yeterli olacak. Ayrıca gelir testi sonucuna göre geçmişe dönük genel sağlık sigorta borcu da silinebilecektir. Ancak 30.11.2018 tarihinden sonra gelir testini yaptırsalar dahi geçmiş dönemde tahakkuk etmiş genel sağlık sigorta borçları silinemeyecektir. Bu itibarla mağduriyetlerin yaşanmaması için 30.11.2018 tarihine kadar gelir testine başvurmaları önem arz etmektedir” dedi.

sgk
ÖNCEKİ HABERLER
Bikini ağdası yaparken dikkat etmeniz gereken 6 şey!
Joao Pereira'ya jest: Hesabınız Fenerbahçe maçında ödendi
Kötü beslenme sigaradan daha tehlikeli
Google Translate baştan aşağı yenilendi!
Baklavayı hafiflettik: Sütlü Nuriye tarifi
Kayseri hava durumu 5 günlük haritalı tahmin son rapor
Yorumlar 1 yorum