BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28

'Şeytan' diyorlardı idam edildi!

'Şeytan' diyorlardı idam edildi!

Çin'in doğusundaki Hangzhou kentinde bir evi kasıtlı olarak yakarak bir anneyle 3 çocuğunu öldürmekten hüküm giyen dadı idam edildi. Mo Huanjing adlı dadı, Şubat ayında ölüm cezasına çarptırılmıştı.

'Şeytan' diyorlardı idam edildi!

Kumar borcunu ödemek için yangın çıkaran dadının infazı, Çin'de büyük yankı buldu. Kaybettiği eşi ve üç çocuğunun fotoğraflarını paylaşan acılı baba, sosyal medyada mesaj yağmuruna tutuldu. Mo'nun kumar borçlarını ödeyebilmek için, aileden borç alabilmek umuduyla evde yangın çıkarttığı bildiriliyor. Mahkeme kayıtlarına göre, Mo yangından kurtaracağı aileden daha kolay borç alabileceğini düşündü. Ancak 18 katlı apartmandaki yangın bir anda büyüyünce anne Zhu Xiaozhen ile 6, 9 ve 11 yaşlarındaki 3 çocuğu öldü. Haziran 2017'deki yangın sırasında baba Lin Shengbin evde değildi.

'Şeytan' diyorlardı idam edildi!

Mo'nun çakmakla oturma odasında yangın çıkarttıktan sonra kaçtığı belirtiliyor. Çin'in Twitter'ı olarak bilinen Weibo'da 2,6 milyon takipçisi olan Lin Shengbin, dadının idam edildiği haberini "Şeytan Mo Huanjing sonunda idam edildi. Haberi duyunca gözyaşlarıma hakim olamadım. Annemleri aradım. Annem de ağladı ve herkesin uzun zamandır bu haberi beklediğini söyledi" sözleriyle duyurdu.

'Şeytan' diyorlardı idam edildi!

Lin'in, karısı ve çocuklarının mezarlarının fotoğraflarını paylaştığı mesajına 108 bin kullanıcı yorum yaptı. Birçok kullanıcı da, idam haberini duyunca ağladıklarını yazdı.

'Şeytan' diyorlardı idam edildi!

2017'de komşu ülke Moğolistan'da kaldırıldıktan sonra Çin'de idam cezası daha sık tartışılmaya başlandı. İdam cezasını destekleyenler, sık sık bu olayı örnek gösterdi.