BIST 1.542
DOLAR 7,50
EURO 8,95
ALTIN 410,90

Selen Gülel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı sürpriz fotoğrafın detayları ortaya çıktı; O hayal gerçek oldu

Demirören Haber Ajansı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de 2003 yılında açılışını yaptığı hastanede kucağına aldığı yeni doğan Selen Gülel, 18 yıl sonra Erdoğan'ın karşısına modern pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncüsü milli sporcu olarak çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük sürpriz yaşarken, Selen Gülel, o anları anlattı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 'Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda sporcularla bir araya geldi. Erdoğan, programın son bölümünde sporcularla hatıra fotoğrafı çektirirken büyük bir sürpriz ile karşılaştı. 

Erdoğan, başbakan olarak 2003 yılında Rize'de açılışını yaptığı Sayınur Yardımcı Kadın Doğum Hastanesi'nde yeni doğduğunda kucağına aldığı Selen Gülel'i, 18 yıl sonra Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu milli sporcusu olarak gördü. Pentatlonda Türkiye birincisi ve dünya üçüncülüğü bulunan Gülel, hastane açılışında Erdoğan'ın kucağındayken çekilen fotoğrafı kendisine hediye etti.

Artvinli laborant Selma ile özel sektörde çalışan Enis Gülel'in iki çocuğundan Selen Gülel, Ankara'da antrenmanlarını sürdürüyor. DHA'ya konuşan Gülel, 18 yıl önce çekilen fotoğrafın hikayesini ve Erdoğan ile programda yaptığı sohbeti anlattı. 

Selen Gülel, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanenin açılışını yapacakmış, annem de sağlıkçı olduğu için onun odasına yönlendirmişler. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekibi fotoğrafı çekerek, hastaneye göndermiş. Fotoğrafın toplantıya getirileceğinden bir gün önceden haberim vardı; ama kesin değildi. Dün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile o esnada sohbetim oldu. Neden daha önce fotoğrafı onlara ulaştırmadığımı sordu, olimpiyatlardaki beklentimi sordu. Bana da sürpriz oldu, heyecanlandım. 3 yıldır bu sporu yapıyorum, biraz geç başladım yaşıtlarıma göre; ama güzel yol katettik. Bir yılda milli takıma girdim" dedi.