BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81

Şehit çocuklarından babalarına yürek burkan bayram ziyareti

Şehit babalarını ziyaret eden aileleri duygusal anlar yaşadı. Şehit çocukları da babalarını ziyarete gittiler.

Adana'da Ramazan Bayramı arifesinde şehit mezarlarını ziyaret eden aileleri, yakınları duygusal anlar yaşadı. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç ve İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral İsmail Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'nünde katılımıyla gerçekleşen Asri Mezarlıktaki ziyarette şehit yakınlarıyla beraber dua ettiler.

Şehit mezarlarına karanfil bırakılırken, acılı ailelere sabır dileyen Vali Demirtaş, bayramlarını da kutladı. Şehit yakınları temizledikleri mezar taşlarını okşayıp, gözyaşı döktü, dua etti.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin bir eve tuzakladığı bombanın patlaması sonucu 12 Nisan 2016'da şehit olan 29 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Kadir Demiryürek'in 3 yaşındaki kızı Lara da, kırmızı beyaz kıyafeti ve omzuna asılan Türk bayrağıyla babasının mezarına geldi. Yanında annesi Gülcan ve dedesi Musa Demiryürek'in de bulunduğu küçük kız, mezar taşındaki babasının fotoğrafını okşadı, bayramını kutladı. Babası şehit olduğunda henüz 19 aylık olan Lara'nın annesi Gülcan Demiryürek, "Kızım babasını çok severdi, babası da onu çok severdi. Babasını tam hatırlamıyor ne yazık ki. Arife gününde tarifi imkansız duygular yaşıyoruz" dedi

Ankara Cebeci Askeri Şehitliği'ni ziyaret eden şehit yakınları da, mezarları temizleyerek, Kur'an-ı Kerim okudu, dua etti.