Şehit annesi hastaneden makam aracıyla alınıp o okula götürüldü! Gözyaşları sel oldu...

Demirören Haber Ajansı

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit düşen özel harekat polisi Hakan Yurtoğlu'nun ismi, Sivas'ta yapımı tamamlanan okula verildi. Şehidin annesi Şemsi Yurtoğlu, oğlunun isminin verildiği okulu gözyaşları içinde gezdi.

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde 2016 yılında PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit düşen özel harekat polisi Hakan Yurtoğlu'nun ismi, hasta olan annesi Şemsi Yurtoğlu'nun isteğiyle Sivas'ta yapımı tamamlanan okula verildi. DHA'nın haberine göre, şehidin rahatsızlığı bulunan annesi Şemsi Yurtoğlu, tedavi gördüğü özel bir hastaneden Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan tarafından makam aracı ile alındı.

Vali Ayhan, "Şehit annemizin 'Evlatsız vatan olur da vatansız olmaz' sözleri beni çok etkiledi. Bunu hiçbir duygu, hiçbir irade söyletemez. Türk anasından başkası da bunu söylemez. Böyle analarımız olduğu sürece Allah'ın izni ile sırtımız yere gelmez" dedi. Vali Ayhan, terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan Yurtoğlu´nun kanının yerde kalmadığını ifade etti.

Şehit annesi Şemsi Yurtoğlu ise oğlunun çok insaniyetli birisi olduğunu ifade ederek, "Vatan olmazsa nereye gideriz. Hakan da vatanı için gitti" diye konuştu.

Makam aracı ile okula gelen şehit annesi Şemsi Yurtoğlu'nu özel harekat polisleri ile öğrenciler çiçeklerle karşıladı. Okulun girişindeki şehidin fotoğrafının bulunduğu alanda gözyaşlarına hakim olamayan Yurtoğlu daha sonra okulu gezdi. Sınıftaki öğrencilerle bir araya gelen Vali Ayhan ve Şemsi Yurtoğlu, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.