BİLİM - TEKNOLOJİ

Samsung, Apple’la böyle dalga geçti!

Samsung en son reklamında Apple'ın telefonlarını tiye aldı. Videoda elinde iPhone 7 tutan ve iPhone X kuyruğunda bekleyen, saçı iPhone ekranının üst kısmı gibi tasarlanmış bir kişi de yer alıyor.

Teknoloji devleri Samsung ve Apple arasında yaşanan çekişme herkes tarafından biliniyor. Apple’ın telefon sektörüne girmesiyle başlayan devrimden, en çok etkilenen şirketlerden biri de Samsung olmuştu. İlerleyen dönemde akıllı telefon devrimine ayak uyduran Samsung, bu alanda Apple ile birlikte dünyanın en çok tercih edilen teknoloji markası oldu. Sektörün önemli aktörlerinden Nokia ise, yaşanan gelişmelere ayak uyduramayıp piyasadaki payının büyük kısmını Apple ve Samsung’a kaptırmıştı.

İki şirket arasında yaşanan rekabet Apple’ın son telefonu iPhone X’i piyasaya sürmesinden sonra tekrar alevlendi. Samsung son yayınladığı reklam filminde Apple ile giriştiği rekabete atıfta bulunarak, rekabetin başladığı ilk yıllardan bugüne çeşitli telefon modellerini karşılaştırdı.

SAMSUNG’DAN ÇOK KONUŞULACAK VİDEO

Samsung’un her zaman Apple’ın bir adım önünde olduğu iddia edilen videonun sonunda iPhone kullanıcısı çocuk, Samsung telefon kullanmaya başlıyor. Videoda elinde iPhone 7 tutan ve iPhone X kuyruğunda bekleyen, saçı iPhone ekranının üst kısmı gibi tasarlanmış bir kişi de yer alıyor.

Sitene Ekle
Yorumlar