Sahurda tok tutan yiyecekler çay içmeyin çünkü...

Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? İftar menüsünde ne olmalı? Sahurda tok tutacak yemekler arasında Canan Karatay yumurtayı baştacı yapıyor. Tereyağı iftar ve sahur sofranızda olsun.

Sahurda tok tutan yiyecekler çay içmeyin çünkü... - Sayfa 1

Ramazanda tok tutan yiyecekler 18 saati bulan oruç süresi sebebiyle altın kıymetindi. Peki nedir bu yiyecekler? Baş dönmesi olmadan oruç tutmayı sağlayan yiyecek ne?

128
Sahurda tok tutan yiyecekler çay içmeyin çünkü... - Sayfa 2

KARPUZ YEMEYİN ÇÜNKÜ... Ünlü Profesör Canan Karatay'ın çok önemli 2 uyarısıyla başlayalım. Profesör Karatay, sahurda karpuz yemeyin diyor. Sebebini de Karatay, "Karpuzun lifi olmadığı için kan şekerini aniden yükseltir ve çok çabuk acıktırır" diyerek özetliyor.

228
Sahurda tok tutan yiyecekler çay içmeyin çünkü... - Sayfa 3

SAHURDA ÇAY İÇMEYİN ÇÜNKÜ... Şayet sahurda çay içmek gibi bir alışkanlığınız varsa bundan da vazgeçin. Çünkü çay içeriği itibariyle idrara çıkma oranını artırır. Bu da vücuttan hızlı bir şekilde su atılması manasına gelir. Bu yüzden oruçluyken çok susuzluk çekebilirsiniz. Canan Karatay çayı da listeden çıkarmanızı yerine süt koymanızı öneriyor.

328
Sahurda tok tutan yiyecekler çay içmeyin çünkü... - Sayfa 4

Tok tutan bu formülü Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Köse verdi. Malzemeler ; -1 bardak süt - 5 kaşık yulaf ya da çavdar ezmesi, -1 tatlı kaşığı bal, -2 adet ceviz içi -4 kuru kayısı

428