BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,95

Safiye Soyman bombayı patlattı 'Milletvekili karısı olmak istiyorum'

Faik Öztürk ile olan ilişkisi ve tatlı kişiliği ile bilinen şarkıcı Safiye Soyman, Milliyet'e için döktü. MHP'den Elazığ Milletvekililiği için adaylığını koyan eşi Faik Öztürk hakkında konuşan Safiye Soyman, milletvekili eşi olmak istediğini söyledi. İşte Safiye Soyman'ın o açıklamaları.

Faik Öztürk ile olan ilişkisi ve tatlı kişiliği ile bilinen şarkıcı Safiye Soyman, Milliyet'e için döktü. İşte Safiye Soyman'ın o açıklamaları. ' Türk sanat müziğinin en sevilen, en sempatik isimlerinden Safiye Soyman, son çalışmasıyla sevenlerini şaşırttı. Kendi tabiriyle ters köşe yapan, slow şarkı beklentisindeki müzikseverleri Karadeniz türküsüyle horona davet eden Soyman, şimdilerde hem albüm heyecanı yaşıyor hem de erken seçim... Hayat arkadaşı Faik Öztürk’ün milletvekili aday adaylığını candan desteklediğini belirten sanatçı, gayet net konuşuyor: “Milletvekili karısı olmak istiyorum.”

Safiye Hanım, öncelikle hayırlı olsun diyeyim. Yeni single’ınız “Ya Ben Anlatamadum” geçen ay çıktı. Ama açıkçası beni şaşırttınız, sizden Karadeniz türküsü beklemiyordum. - Değil mi? Kimse beklemiyordu aslında, ters köşe yaptım. Nereden, kimden çıktı bu fikir? - Konser için defalarca Amerika’ya gittim, Almanya’ya gittim, oralarda o kadar çok Karadenizli var ki. Özellikle de Amerika’da... Geçen sene Hollywood’da, single’da okuduğum bu türküyle horon tepmiştim mesela. Büyük ilgi gördü. Sosyal medya hesaplarıma like yağdı. Devamında “Ne olur bir Karadeniz türküsü okuyun” diye istekler gelmeye başladı. Ben de girdim stüdyoya, “Ya ben anlatamadum ya sen anlamayisun” dedim.

Kimindi bu eser? - Turan Şahin’in bestesi. Daha önce de o okumuştu zaten. Ama dört sene evvel çıkmış onun albümü. Sizden slow eser bekleyenler neye uğradığını şaşırdı tabii... Biraz öyle oldu (gülüyor). Beklediklerinin tam tersine hareketli, bomba gibi bir parça. Bir şey söyleyeyim mi, aslında biz Faik (Öztürk) Bey’le bir düet yapmıştık. O single olacaktı. Ama sonra solo single’da karar kıldım.

Zaten soracaktım, siz benden önce konuyu Faik Bey’e getirdiniz. Kendisinin milletvekilliği aday adaylığı söz konusu. Bir anda mı karar verdi? - Yok, bir anda sayılmaz. O zaten Elazığlı. Tam bir Elazığ âşığıdır. Orada doğup büyümüş. Ağzından Elazığ’ı düşürmez. Ondan dolayı da yıllardır içinde bir hizmet arzusu vardı. Valla kafasına koyduğunu yapıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? - Onu canı gönülden destekliyor, “Yolu açık olsun” diyorum. Yapabileceğim tek şey bu. Desteklemek adına gittiği yerlerde tabii ki yanında olacağım, neticede 19 yıllık hayat arkadaşım.