Saç boyası genç kızı öldürüyordu yaşadıkları şeyler ve görüntüsü korkunç

Saç boyası kazalarına bir yenisi daha eklendi. Fransa'da 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Estelle, süpermarketten aldığı saç boşasını evde kullanınca korkunç bir sonla karşılaştı.

KADINLAR ve erkekler daha güzel görünmek için en çok yaptıkları şeylerden birisi saçlarını boyamak ya da boyatmak. Ama her işin bir kuralı olduğunu bilmeden yapılacak bir saç boyamanın feci sonuçlar doğurabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Fransa'da 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Estelle, bir süpermarketten aldığı saç boyasını evde kendisi uyguladı. Yaşadıkları ve ortaya çıkan görüntüsü ise korkunçtu. Ancak soluğu hastanede aldı.

Fransa basınında yer alan haberlere göre 19 yaşındaki Estelle, saç boyasını kullanmadan önce alerji testini yaptı ama test sonuçlarının 30 dakika değil 2 gün beklenmesi gerektiğine dikkat etmedi.

Genç kız, hastaneye geldiğinde başının çevresi 56'dan 63 santime ulaşmıştı. Hastanede ilaç verilen ve eve gönderilen kadının alerjisi daha da gelişti, dili şişti ve Estelle boğulmaya başladı.

Öğrencinin durumu ancak hastaneye yatırıldıktan sonra düzelmeye başladı. Estelle, taburcu olduktan sonra saç boyasının yol açtığı halinin fotoğrafını yayınlayarak, "Az kalsın ölüyordum ve benzer durumun başkanın başına gelmesini istemiyorum" diye yazdı.