Şabaniye’de Kemal Sunal’ın söylediği şarkıları okuyan Tijen Erman ortaya çıktı

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, yıllardır merak edilen o sesi bugünkü yazısında açıkladı.

Yönetmenliğini Kartal Tibet’in yaptığı ve başrollerinde Kemal Sunal, Çiğdem Tunç, Erdal Özyağcılar ve Adile Naşit’in rol aldığı 1984 yapımı komedi filmi Şabaniye’de, Sunal’ın okuduğu ‘Kimbilir’i ve ‘Ölürsem Kabrime Gelme İstemem’ isimli şarkıları seslendiren kişi ortaya çıktı. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, bugünkü yazısında Kemal Sunal şarkılarını seslendiren kişi ile röportaj yaptı.

Yıllardır Kemal Sunal’ın Şabaniye olarak söylediği o şarkılar, kim tarafından seslendirilmiş merak ediliyordu. O sesi açıklayan ünlü sanatçı Onur Akay, “Bu konu hakkında araştırma yaptığınızdaki tüm bilgiler yanlış olduğu için, bende bu merak edilen ismi açıklamak istedim. Şarkıları Kemal Sunal’ın kendisinin yorumladığını, hatta yıllarca Zeki Müren’in yorumladığını düşünerek filmi izleyenler bile var.

SERBÜLENT SULTAN YILLAR SONRA ORTAYA ÇIKTI: İnternet aramalarında ve videolarda şarkıları seslendiren kişinin ‘Kimbilir’ şarkısının ilk yorumcusu olan Serbülent Sultan olduğu iddia ediliyordu. Bir dönem Bülent Ersoy’a da rakip olan Serbülent Sultan’a ulaşan Onur Akay, filmdeki sesin ona ait olmadığını ortaya çıkardı. Sultan, “Canım, Şabaniye’de şarkıları ben okumadım. Yalnız Türkiye’de ilk çıkış şarkım olan Kimbilir’i ilk okuyan benim. Şabaniye için teklif geldi ama kabul etmedim.” sözleri ile kendisi açıkladı.