Röntgen odasında 'Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cinayeti

Röntgen odasında 'Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cinayeti

Eskişehir'de hastanenin otel odasında arkadaşı H.G.'yi eşiyle ilişkisi olduğunu öğrendiği için öldüren S.A'nın mahkemede anlattıkları şok etkisi yaptı...

Röntgen odasında 'Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cinayeti - Sayfa 1

ESKİŞEHİR'de karısıyla ilişkisi olduğunu öğrendiği arkadaşı H.G'yi hastanenin röntgen odasında bıçaklayarak öldüren S.A. hakkında karar çıktı. Tutuklu sanık S.A., olay anını şöyle anlattı: "H.G.’ye ‘Biz kardeştik bana bunu nasıl yaparsın?’ şeklinde çıkıştım. O da bana ‘Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cevabını verince sinirlenip saldırıyı gerçekleştirdim" dedi. Mahkeme "cinayet haksız tahrik altında işlendi" deyip sanığa 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Röntgen odasında 'Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cinayeti - Sayfa 2

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, tutuklu sanık S.A., maktul H.G.’nin yakınları ile taraf avukatları hazır bulundu. Sanık S.A., yaptığı savunmada, suçu tahrik altında işlediğini belirterek maktul H.G.’ye ‘Biz kardeştik bana bunu nasıl yaparsın?’ şeklinde çıkıştığını maktul H.G.’nin ise ‘Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cevabını vermesine sinirlenip saldırıyı gerçekleştirdiğini ifade etti.

Röntgen odasında 'Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cinayeti - Sayfa 3

Sanık S.A., ayrıca yaptığı savunmada, "Evde tartışırken eşime birkaç defa vurduğum doğrudur. Eşim camdan atlayarak kaçtı. Eşimi korkutmak için mutfaktan ekmek bıçağı alıp peşinden iş yerine gittim. Öncesinde maktulün yanına gitmek gibi bir niyetim yoktu. Maktulü öldürmek gibi bir kastım da yoktu" diye konuştu.

Röntgen odasında 'Karına sahip çıksaydın, erkek olsaydın’ cinayeti - Sayfa 4

Cinayetin haksız tahrik altında işlendiğine hükmeden mahkeme heyeti, sanığa 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi.