Rize'den Trabzon'a yüzmüştü! Firari boğa sahibi Haluk Levent'le...

Rize'den Trabzon'a yüzmüştü! Firari boğa sahibi Haluk Levent'le...

RİZE İyidere'den Trabzon'a kadar kurbanlık boğayı Haluk Levent satın almıştı. Haluk Levent azmiyle bayramın ilgi odağı olan boğası Ferdinandla buluştu.

Rize'den Trabzon'a yüzmüştü! Firari boğa sahibi Haluk Levent'le...  - Sayfa 1

Kurban Bayramı'nın birinci günü Rize'nin İyidere ilçesindeki hayvan pazarından kaçan ve bayramın dördüncü günü de yüzerek gittiği Trabzon'un Sürmene ilçesinde kurtarıldıktan sonra şarkıcı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Platformu tarafından satın alınan 'Ferdinand', ilk kez kurtarıcısı ile bir araya geldi. İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül kutlamaları kapsamında konser vermek için kente gelen Haluk Levent, ilk önce Ferdinand'ın bulunduğu Kemalpaşa'daki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları barınağına gitti. Ferdinand'ın başını okşayan Levent, espri yaparak, "Ferdinand'ı kurtardım, buralara kadar gönderdim. Akıllı uslu duracak diye. Ama o kızların peşinden ayrılmıyormuş. Onun da şikayeti bana geldi" dedi.

Rize'den Trabzon'a yüzmüştü! Firari boğa sahibi Haluk Levent'le...  - Sayfa 2

Ferdinand'ın çiftlikte çok mutlu olduğunu söyleyen Haluk Levent, "Denizdeyken dişleri neredeyse tamamen dökülmüş. Zor bir durumdaydı. Şimdi veteriner kontrolünde. 6 ay sonra bütün dişleri yeniden yerine gelecek" diye konuştu.

Rize'den Trabzon'a yüzmüştü! Firari boğa sahibi Haluk Levent'le...  - Sayfa 3

"FERDİNAND BİR SEMBOL": Barınağı dolaşan ve buradaki hayvanlar ile ilgili çiftliğin kurucusu Sibel Çağlar'dan bilgi alan Levent, "Aslında son dönemlerde gözleri oyulmuş yavruları, hayvan dostlarımızı, tecavüz edilmiş kedileri bile gördükten sonra, Ferdinand'ın burada hayvan sevgisini aşılamak için bir sembol olduğunu düşünüyorum. O kadar çok içimiz acıyor ki bu hayvanların gördüğü şiddet karşısında. Bütün ailelere 'Çocuklarımıza hayvan sevgisini göstermeden, doğayı, insanı, ülkeyi, memleket sevgisini gösteremeyiz' diyorum. Eğer inançlıysanız, bunları da Yaradanın yarattığını unutmayın. Eğer inançlı değilseniz, evrenin yarattığını unutmayın. Bir şekilde bunlara sahip çıkmak ve sevmek zorundayız. Ben de çok mutluyum. O önümüzdeki bayramda kurban edilecekti. Kaçtı, mücadele etti. Burada şu anda. O artık bizim arkadaşımız" dedi.

Rize'den Trabzon'a yüzmüştü! Firari boğa sahibi Haluk Levent'le...  - Sayfa 4

BARINAK İÇİN DESTEK MESAJI: Engelli hayvanları da bundan sonra Kemalpaşa'daki barınağa göndereceğini kaydeden Levent, bu tür barınakların ayakta kalması gerektiği belirterek, "Ama getirmeye çalışmakla da kalmayacağım, böyle yerlerin biraz da mama desteğine ihtiyacı var. Sosyal medyadan bir şeyler yapacağız" diye konuştu.