Reyhanlı'da ilk ders zili Fatmasız çaldı

Reyhanlı'da ilk ders zili Fatmasız çaldı

HATAY'ın Reyhanlı ilçesine 31 Ocak günü yapılan roket saldırısı sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Fatma Avlar (17), ilk ders gününde sınıfında arkadaşları tarafından karanfillerle anıldı.

Reyhanlı'da ilk ders zili Fatmasız çaldı - Sayfa 1

Afrin'in Cinderese köyünden yapılan yoğun roket saldırıları nedeniyle Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinde eğitim 1 hafta arayla başladı. Eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin ilk gününde, terör örgütünün roketli saldırısı sırasında evinde uyurken hayatını kaybedeb Fatma Avlar'ın okulu Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi'nde hüzün hakimdi. Avlar'ın fotoğrafını tişörtlerine bastıran sınıf arkadaşları, genç kızın oturduğu sıraya karanfil bıraktı. Avlar'ın fotoğrafını da çerçeveletip sıraya koyan arkadaşları ve öğretmenleri, genç kız için gözyaşı döktü.

Reyhanlı'da ilk ders zili Fatmasız çaldı - Sayfa 2

Avlar'ın yakın arkadaşı Ela Nur Sürücü, "O çok iyi bir insandı ve bugün çok özleniyor. Herkes perişan durumda. Biz onu unutmayacağız, unutturmayacağız. O hep aklımızda ve kalbimizde kalacak. Fatma rehber öğretmen olmak istiyordu. Beraber üniversitede okumak hepimizin ortak hayaliydi. Buradaki olaylarla ilgili tek yaptığı şey de Mehmetçiğimize dua etmekti. Bize de hep dua etmemizi söylerdi" dedi.

Reyhanlı'da ilk ders zili Fatmasız çaldı - Sayfa 3

Okulun girişine Fatma'nın fotoğrafının olduğu bir poster asılırken Okul Müdürü İsa Benli ise Fatma Avlar'ın fotoğrafını okula astıklarını, adının unutulmaması için her şeyi yapacaklarını söyle