Referandum anket sonuçları ünlü anket şirketlerinin verileri

Referandum anket sonuçlarını derledik. Adil Gür referandum anket sonuclari başta olmak üzere MAK, Metropoll, Gezici, Andy-Ar, Konsensus, Konda, ORC ve Optimar referandum anket sonuçları nasıl.

Referandum anket sonuçları ünlü anket şirketlerinin verileri - Sayfa 1

TÜRKİYE 16 Nisan 2017 tarihinde anayasa ve cumhurbaşkanlığı için referanduma gidiyor. Peki Referandum için yapılan son anket sonuçları ne diyor. Referandumda evet ve hayır oylarının durumu ne? Referandum sonucuna göre ne olur? Adil Gür başta olmak üzere MAK, Metropoll, Gezici, Andy-Ar, Konsensus, Konda, ORC ve Optimar gibi anket şirketlerinin referandum anket sonuçlarını sizler için derledik. İşte son yapılan anketler ve referandum sonuçları;

Referandum anket sonuçları ünlü anket şirketlerinin verileri - Sayfa 2

GENAR referandum anket sonuçları : Referandumda 'EVET' diyenlerin oranı %55. Hayır diyenlerin oranı yüzde 45. Ankete katılanlardan, AK Parti seçmeninin yüzde 96’sı, MHP seçmeninin yüzde 46’sı referandumda “evet” diyeceğini belirtirken, CHP seçmeninin yüzde 10’u, HDP seçmeninin de yüzde 4.5’i “evet” diyeceğini ifade etmesi dikkat çekti.

Referandum anket sonuçları ünlü anket şirketlerinin verileri - Sayfa 3

Adil Gür referandum anket sonuçları : Son genel seçimlerin tek bileni olan A&G araştırma şirketinin referandum anket sonuçlarına göre evet oyları yüzde 54 oldu. Adil Gür'ün anketine göre hayır oyları da yüzde 46 civarında. Adil Gür, "Evet oyu vereceklerin önemli bir bölümü, bunun sebebini “Erdoğan’a duyduğu güven” olarak, “Hayır” oyu verecekler ise “Erdoğan karşıtlığı” ile açıklıyor' bilgisini verdi.

Referandum anket sonuçları ünlü anket şirketlerinin verileri - Sayfa 4

Başbakanın masasındaki 3 anket : Geçtiğimiz hafta Abdülkadir Selvi Başbakan yıldırım'ın masasında bulunan 3 anketin sonuçlarını paylaştı, Anketleri yapan firmalar hakkında bilgi vermedi ancak anket sonuçları şöyle; Yüzde 53.8 evet, yüzde 46.2 hayır. Yüzde 54 evet, yüzde 46 hayır. Yüzde 54.5 evet, yüzde 45.5 hayır.