BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI  /  MEMUR

Polis olmak isteyen kadınlara müjde!

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) ile Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nin (POMEM) giriş şartlarını değiştirdi.

Abone ol

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Meslek Yüksek Okulları (PMYO) ile Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nin (POMEM) Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde değişiklik yapılması için çalışma başlattı.Yeni düzenlemeyle düztaban olduğu için polis olamayan vatandaşların hayali gerçekleşecek.

KADIN SAYISININ AZ OLMASI BOY ŞARTINI GÜNDEME GETİRDİ

Üniversitemezunlarının 6 aylık temel eğitime alındığı POMEM ile 2 yıllık PMYO’lara başvuran kadın sayısının erkeklere göre düşük olması boy şartında esnekliği gündeme getirdi.

8-15 Ekim tarihleri arasında 22 il merkezinde yapılan 12 dönem POMEM elemelerine 8 bini kadın 38 bin aday başvurdu. Üç aşamalı testi başarı ile geçen 2 bin 700 erkek ile 130 kadın POMEM’lere girmeye hak kazandı.

BOY ŞARTI DEĞİŞTİRİLDİ

Türk Polis Teşkilatı’na alınacak kadın adayların sayısının artırılması için aranan boy şartının 1.65’ten 1.63’e düşürülmesi planlandı. Erkek adaylarda aranan 1.67 boy standardı aynı kalacak. Boyu 1.63 olan kadın adaylar 2013 yılından itibaren polis okulları sınavlarına müracaat edebilecek.

MEMURHABER.COM

ÖNCEKİ HABERLER
Suriye'de bayram boyunca kan durmadı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Devletten yoksula dev yardım!
400 memurun gözü bakanlıkta!
Dolar ve avroda günün ilk rakamları
Muhalifler silahları casuslardan alıyorlar!
İran donanmasına ait iki gemi Sudan'da
Apple'ın yazılım müdürü kovuldu
Kart borçları için kapıya dayandılar!
Orhan Pamuk'a Onur Nişanı
Yorumlar