PKK'nın lider kadrosu nereye tüydü? Eski İstihbarat Başkanı açıkladı...

Kandil Harekatı sürerken, PKK'nın lider kadrosunun Kandil'den kaçtığı belirtiliyor... Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, PKK elebaşlarının nereye kaçtığını anlattı...

PKK'nın lider kadrosu nereye tüydü? Eski İstihbarat Başkanı açıkladı... - Sayfa 1

Genelkurmay Başkanlığı eski İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Kandil Harekatı nedeniyle terör örgütünün lider kadrosunun Kandil'i çoktan terkettiğini söyledi. Kandil Harekatı'nın diğer harekatlardan arklı olduğunu belirten emekli Korgeneral Pekin, “Hiçbir zaman PKK Kandil’de cephe savunması yapmaz. Terör örgütü liderleri de orada kalmazlar, kaçmışlardır” dedi. Pekin, PKK elabaşlarının nereye kaçmış olabileceklerini de anlattı. İsmail hakkı Pekin'in konuya ilişkin Milliyet'ten Tunca Belgin'e yaptığı açıklamalar şöyle...

PKK'nın lider kadrosu nereye tüydü? Eski İstihbarat Başkanı açıkladı... - Sayfa 2

TSK, ülkeye terörist girişlerini önlemek ve Kandil’i bir daha alevlenmemek üzere söndürmek konusunda son derece kararlı. Tabii PKK’nın lider kadrosunu hepten susturmayı da... Peki bu nasıl olacak?.. PEKİN... Burada çok fazla birliğe, yani öyle 30-40 bin kişiye de gerek yok. 7-8 bin kişilik bir birlikle değişik yerlere üs kurmak suretiyle çok rahatlıkla Kandil kontrol altına alınabilir. Çünkü Türkiye’nin artık hem profesyonel hem de bu işlerde pişmiş bir ordusu ve silahlı, silahsız İHA’ları var. İstihbarat olarak da çok geliştik. 3-4 ayda Kandil temizlenir.”

PKK'nın lider kadrosu nereye tüydü? Eski İstihbarat Başkanı açıkladı... - Sayfa 3

PKK'NIN LİDER KADROSU... “Hiçbir zaman PKK Kandil’de cephe savunması yapmaz. Afrin’de yapmaya kalktı, eline yüzüne bulaştırdı, kaçtı gitti ondan sonra. Onun için terör örgütü liderleri de orada kalmazlar, kaçmışlardır.”

PKK'nın lider kadrosu nereye tüydü? Eski İstihbarat Başkanı açıkladı... - Sayfa 4

PKK'NIN LİDER KADROSU NEREYE KAÇMIŞTIR... “Gidecekleri yerler belli; ya Süleymaniye tarafına ya İran’a kaçmışlardır. Zaten Cemil Bayık’ın, Murat Karayılan’ın İran’la ilişkileri iyi, büyük ihtimalle oradadırlar.