BIST 1.210
DOLAR 7,87
EURO 9,31
ALTIN 483,17

PKK ile IŞİD'in kirli ittifakı! Eltiler anlattı şok detaylar

IŞİD teröristi 2 kardeşin eşleri, kaçak giriş yaptıkları Hatay’da yakalandı. Rakka’dan PKK ve AD askerlerinin kontrolünde çıkan 2 elti, yolculuklarını anlattı: “ABD askerleri ve PKK’lıların nöbet tuttuğu noktalardan geçtik, PKK’lıların evlerinde kaldık.”

Suriye’de terör örgütü IŞİD saflarında savaşan Türkiye'li 2 kardeş teröristin 3 yıl önce Suriye'ye götürüp örgüt saflarına kattığı eşleri, kaçak giriş yaptıkları Hatay’da yakalandı. Terör örgütleri ile ABD'nin birlikte imza attığı kirli anlaşma sonrası Rakka’dan terör örgütü YPG kontrolünde çıkan TIR’larda oldukları belirlenen 2 elti, yolculuklarını anlattı: “ABD askerleri ve PKK’lıların nöbet tuttuğu noktalardan geçtik, PKK’lıların evlerinde kaldık.” İki kadın “Terör örgütü üyeliği” suçlamasıyla adliyeye çıkarıldı, pişman olduklarını söyleyince de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Habertürk'ün haberine göre, Terör örgütü IŞİD’in Suriye’deki topraklarını büyük ölçüde kaybetmesiyle birlikte örgütten kopuş hızlanırken, Türkiye’ye geçiş yapmaya çalışan örgüt üyeleriyle ilgili Hatay İstihbarat ve TEM ekipleri çalışma başlattı. Bu kapsamda, 3 yıl önce terör örgütü IŞİD’e katılan iki kadının, bin dolar karşılığında anlaştıkları kaçakçılar tarafından Türkiye’ye getirilmek istendiği tespit edildi. Elti oldukları öğrenilen 2 kadın, Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra gözaltına alındı. Kadınların kardeş eşlerinin de Suriye’de terör örgütü DEAŞ için savaştıkları belirtildi.

3 YIL ÖNCE SURİYE'YE GİTTİLER: İfadesi alınan 2 kadının terör örgütü DEAŞ’a katılma ve ayrılma ile Türkiye’ye geçiş süreciyle ilgili detaylı bilgi verdiği ifade edildi. Buse F. ifadesinde, “3 yıl önce eşim, eşimin kardeşi ve eltimle birlikte Suriye’ye gittik. En son Suriye’de Cezravi isimli yerleşim yerinde bulunuyorduk. DEAŞ yenilince eşim bizi Türkiye’ye göndermeye karar verdi ve DEAŞ ile PKK’nın tampon bölgesine getirdi. Burada 5 gün kaldık” dedi.

ABD ASKERLERİNİN KONTROLÜNDE KAMYONLARLA ÇIKTIK: 2 eltinin, terör örgütü PYD/ YPG ile DEAŞ’ın yaptığı anlaşma sonucu Rakka’dan TIR’larla tahliye edilen ve görüntüleri yayımlanan DEAŞ’lılar arasında oldukları ileri sürüldü. Tampon bölgede kaldıkları 5 günün ardından buradan alındıklarını belirten Buse F., ASD’li askerlerin kontrolündeki üstü açık, yanları kapalı TIR’lara bindirildiklerini anlattı: