Özal Ailesi'nin köşkü satışa çıkarıldı

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal’ın (83) 23 yıl kadar yaşadığı köşk satışa çıkarıldı.

8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal eşi Semra Özal'ın(83) 23 yıl kadar yaşadığı köşk satışa çıkarıldı. Köşkün satışına aracılık eden Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran Demirören Haber Ajansı(DHA)'ya yaptığı açıklamada köşkün 20 milyon TL karşılığında satışa sunulduğunu bildirdi.

BEDELİ 20 MİLYON TL: Boğaza 100 metre mesafedeki köşk için belirlenen bedel 20 milyon TL. Sarıyer Büyükdere Mahallesi’nde bulunan köşke Semra Özal, eşinin vefatından 1 yıl sonra taşınmıştı. 24 saat polis koruması altındaki köşk boğaza 100 metre mesafede. Bir dönüm arazi üzerinde kurulu köşkün toplam kullanım alanı 900 metrekare.

4 KATLI 12 ODALI: 4 katlı 12 odalı köşkün havuzu da bulunuyor. Satışa konulan köşkte 1994’ten bu yaşayan Semra Özal’ın bir süre önce boşalttığı, oğlu Efe Özal’ın evine taşındığı öğrenildi. Köşkün satışı ile, Zeynep Özal’ın ilgilendiği öğrenildi.

KÖŞK VE YALILARA İLGİ BÜYÜK: Köşkün satışına aracılık eden Gayrimenkul Danışmanı Evrim K. Başaran konuya ilişkin şunları söyledi:“Kurlardaki yükseliş sonrası, özellikle boğazdaki köşk ve yalılara ciddi bir ilginin olduğunu görüyoruz. İlgi, yabancılarda olduğu gibi yerlilerde de söz konusu.Özal Ailesi’nin köşküne de ciddi bir ilgi var. Başta Malatyalı hemşehrileri olmak üzere merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın çok sayıda seveni köşk ile ilgileniyor.”