BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81

Otobüste uyuyakalan doktor konuştu beni bu süreçte en çok üzen olay

Demirören Haber Ajansı

MALATYA'da, otobüste uyuyakaldığı videosu sosyal medyada paylaşılan o doktor konuştu. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde görevli doktor Ensar Büyükkaya, nöbet çıkışı yorgunluktan uyuyakaldığını söyledi. Büyükkaya, "Beni bu süreçte en çok üzen olay, Ankara'daki saldırı oldu" dedi.

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart'tan bu yana yoğun olarak çalışan sağlık görevlileri, vaka sayılarının yeniden artmasıyla gece gündüz demeden mesai yapmaya devam ediyor. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde, acil serviste doktor olarak görev yapan Ensar Büyükkaya da mesai sonrası evine giderken, otobüste uyuyakaldı. 

Yorgun olduğu gözlenen Büyükkaya, yaklaşık yarım saatlik yolu uyuyarak geçirdi. Doktor Büyükkaya'nın uyuduğu anlar, otobüsteki başka yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi ve video sosyal medyada paylaşılınca ilgi gördü. 

"Çok yoğun çalışıyoruz"

Otobüste uyuyakalan doktor Ensar Büyükkaya, çok yoğun çalıştıkları için bu görüntülerin kendileri için sıradan olduğunu belirterek, şunları söyledi: 

"Otobüse kendimi atmamla uyuyakalmışım"

"Benim için diğer günlerden farkı yoktu. Çoğu sağlık çalışanı için de öyle. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı bayağı yoğunuz. Yani bizim için sıradan bir olay ama demek ki vatandaşımızın ilgisini çekmiş. Ben 2 aydır acilde çalışıyorum. O anda bir sabah nöbeti çıkışıydı. Sabah nöbetlerinde akşam 5'ten sabah 8'e kadar. Bir sabah nöbeti çıkışında biraz yorgunluk oldu, ben de otobüse kendimi atmamla uyuyakalmışım. Bir vatandaşımız da bunu çekmiş, o görüntüleri paylaşmış. İnsanlarımız virüse karşı uyarıları dikkate alsın. Maskesini taksın, sosyal mesafeye uysun.