BİLİM - TEKNOLOJİ

Orion'a 3 boyutlu yolculuk

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, Orion Nebulası'na (Avcı Bulutsusu) içinden geçerek uzayda yolculuk edebileceğimiz üç boyutlu bir video hazırladı.

NASA'nın uzay teleskopları Hubble ve Spitzer ile kaydettiği Orion'a ait veriler, Hollywood teknolojisiyle görselleştirildi.

Orion takımyıldızındaki gaz ve toz bulutlarından oluşan nebula, bizden 24 ışık yılı uzaklıkta.

Orion takımyıldızının bir diğer adıysa, "Avcı". Türkiye'den de belli dönemlerde çıplak gözle görebileceğinizi hatırlatalım.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar