BIST 116.908
DOLAR 6,85
EURO 7,70
ALTIN 390,98
MEDYA

Orhan Pamuk'tan akademisyen tepkisi

CNNTürk ekranlarına konuk olan Orhan Pamuk, Osmanlı dönemindeki baba-oğul ilişkileri hakkında yazdı. Bakın yeni kitabı ile ilgili neler söyledi.

CNNTürk ekranlarında yayınlanan Mirgün Cabas ile Herşey programına konuk olan Orhan Pamuk, 'Akademisyenlerin kolunu bükmek Türkiye'ye yakışmıyor' dedi. 


Son kitabı "Kırmızı Saçlı Kadın"ı Mirgün Cabas'la Herşey programında anlatan Orhan Pamuk, erkek hikayeleri içinde bir kadın duruşuna ihtiyaç olduğunu söyledi. "Doğu edebiyatında baba ve oğulun mücadelesi çok belirgindir" diyen Pamuk, "Hem özgür olalım isteriz hem de şefkatli bir babanın bizi otorite ile yönlendirmesini isteriz" diye konuştu.


Orhan Pamuk'tan akademisyen tepkisi


Mirgün Cabas'ın sorusu üzerine akademisyenlerin bildirisini de yorumlayan yazar Orhan Pamuk, "Onların kolunu bükmek, vay vatan haini demek, ben sana bunun hesabını soracağım demek Türkiye'ye yakışmıyor" dedi. Pamuk, "Biraz yumuşayalım. Eskiden devletin zirvesi bunu yapardı, benim gibi solcular ortalığı karıştırırdı. Şimdi tersi oluyor" diye konuştu.Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar