BIST 9.097
DOLAR 31,38
EURO 34,05
ALTIN 2.100,98
HABER /  GÜNCEL

Öleceğini önceden bildi

Bir gün önce annesinin dizine uzandı.. 10 yaşındaki çocuk şunları söyledi.

Abone ol

Tokat'ın Turhal ilçesinde buzdolabından su alırken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden 10 yaşındaki çocuğun ölmeden önce annesine, "Ben öleceğim ama sen ağlarsan geri gelirim, sen meleksin" dediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Turhal Mehmet Akif ilköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Hasan Önder (10), okul çıkışında Hamam Mahallesi'ndeki evlerine giderek buzdolabından su içmek istedi. Buzdolabının kapağını açtığı sırada elektrik akımına kapılan Önder, yere yığıldı.

Bu sırada sesi duyarak çocuğunu kurtarmaya çalışan annenin çabaları ise sonuç vermedi. Anne Dilek Önder, olaydan bir gün önce çocuğu ile sarılıp hasret giderdiğini ifade ederek, "Dizime yatıp uyumak istedi. Bu sırada, 'ben öleceğim ama sen ağlarsan geri gelirim, sen meleksin' anne dedi. Sonrasında ise bu kötü olay başımıza geldi" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Öte yandan buzdolabının elektrik kaçırdığı için fişinin çekildiği, fakat bir süre sonra fişin takıldığından habersiz olan çocuğun buzdolabını açmak isterken elektrik akımına kapıldığı ileri sürüldü.