BIST 1.153
DOLAR 8,17
EURO 9,67
ALTIN 502,60
GÜNCEL

Öğrenciyi ’hırsız’ diye teşhir eden okul müdürüne soruşturma

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesindeki Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü T.Ö hakkında, Öğrenciyi hırsız olarak teşhir ettiği için soruşturma başlatıldı...

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesindeki Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü T.Ö. hakkında, okula ait dizüstü bilgisayarı oyun oynamak için eve götürdüğü gerekçesiyle 10 yaşındaki öğrenci S.A.’yı tüm arkadaşlarının önünde ’hırsız’ olarak teşhir ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Bayramiç'teki Mustafa Kemal İlkokulu'na ait bir dizüstü bilgisayarın geçen 18 Eylül Pazartesi günü kaybolmasının ardından, okul müdürü T.Ö., güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden dizüstü bilgisayarın 4'üncü sınıf öğrencisi S.A. tarafından götürüldüğü tespit edildi. S.A.'dan bilgisayarı getirmesi istendi. S.A.'nın, oyun oynamak için eve götürdüğü bilgisayarı geri getirmesinin ardından okul müdürü T.Ö., çarşamba sabahı yapılan okula giriş töreninde küçük çocuğu yanına alıp öğretmen ve öğrencilerin gözü önünde iddiaya göre 'hırsız' olarak teşhir etti. Müdür T.Ö.'nün, herkesin içinde, "Bu arkadaşınızı cezalandırarak konuşmayın" dediği ileri sürüldü. Törene katılanlar büyük bir şaşkınlık yaşarken, rencide olan öğrenci S.A. ise gözyaşlarına boğuldu.

Taşımalı sistemle Aşağı Şapçı Köyü'nden Bayramiç Merkezindeki Mustafa Kemal İlkokulu'na gelen öğrenci S.A., yaşadığı olayı işi gereği ilçe dışında bulunan ve geçen pazar günü dönen, otobüslerde muavinlik yapan babası Ferdi A.'ya anlattı. Dün (pazartesi) Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne giden Ferdi A., okul müdürü T.Ö.'den ve olayda kusuru bulunan herkesten şikayetçi oldu. Ferdi A., adli makamlara da başvurarak şikayetçi olacağını söyledi. Baba Ferdi A., İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gökhan'ın, okul müdürü T.Ö.'nün bu hafta başındaki törende ise çocuğu yine yanına alarak öğretmen ve öğrencilerin gözü önünde, bir hafta önceki davranışı nedeniyle özür dilediğini anlattığını söyledi.  Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gökhan ise konuyu doğrulayıp, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve müfettiş istediklerini söyledi.  Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü T.Ö. de güvenlik kamerası kayıtlarından, kaybolan okula ait dizüstü bilgisayarın öğrencilerden S.A. tarafından götürüldüğünü tespit ettiklerini belirtti.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar