BIST 10.677
DOLAR 32,26
EURO 34,98
ALTIN 2.444,14
GÜNCEL

Obüs, zırhlı vinç ve askeri araçlar sınır hattına konuşlandırıldı

İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında Hatay'a getirilen obüs, zırhlı vinç ve askeri araçlar Reyhanlı ilçesinde sınır hattına sevk edildi.

İdlib'in sınır komşusu Reyhanlı ilçesindeki askeri hareketlilik devam ediyor. Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen obüs, zırhlı vinç ve askeri araçlar Hatay'a ulaştı. Araçlar, daha sonra güvenlik önlemleri altında konuşlandırılacakları sınır birliklerine ulaştırıldı. Sevkiyat sırasında çocuklar askeri görevlilere sevgi gösterisinde bulundu.

Genelkurmay Başkanlığınca, Astana Süreci kapsamında, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görev yapacak TSK unsurlarının, 12 Ekim'den itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladığı bildirilmişti.
Türkiye, Rusya ve İran'ın Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleştirdiği toplantılarda, Suriye'nin Türkiye sınırındaki İdlib ili çatışmasızlık bölgesi ilan edilmişti. Mutabakata göre, Türkiye'nin İdlib'de çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını teşkil eden güvenlikli bölgelerde kontrol ve gözlem noktaları oluşturarak asker konuşlandırması kararlaştırılmıştı. Gözlemci kuvvetin asli görevi, rejim ve muhalefet arasında çatışma yaşanmasını engellemek ve olası ateşkes ihlallerini izlemek olarak tanımlanmıştı.

Sitene Ekle
Etiketler