Nüfusu 25 katına çıktı: Adım atacak yer kalmadı!

Nüfusu 25 katına çıktı: Adım atacak yer kalmadı!

İZMİR’in gözde tatil ilçesi Çeşme, Kurban Bayramı'nda nüfusunun 25 katı turiste ev sahipliği yapıyor. Çeşme’deki oteller ve pansiyonlar dolarken, ilçe günübirlik tatilcilerin de uğrak mekanı oldu.

Nüfusu 25 katına çıktı: Adım atacak yer kalmadı! - Sayfa 1

9 günlük Kurban Bayramı tatili, yaz ayların tatilci akınına uğrayan İzmir Çeşme’yi doldurdu. Yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin yanı sıra İzmirli vatandaşlar da tatil için Çeşme’yi tercih etti.

Nüfusu 25 katına çıktı: Adım atacak yer kalmadı! - Sayfa 2

Oteller ve pansiyonlarda yüzde 100 doluluğa ulaşılırken, günü birlik tatilcilerin adresi de Çeşme oldu. Ilıca’daki halk plajında drone ile yapılan çekimler ise renkli bir görüntü oluşturdu.

Nüfusu 25 katına çıktı: Adım atacak yer kalmadı! - Sayfa 3

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir yazılı açıklamasında, “Çeşme’de bayram doluluğu en üst sınıra ulaşmış durumda. Yoğun ve dolu geçen bir sezonun 9 günlük bayram tatili ile buluşması da bu doluluğa sinerji oldu. Çeşme, bayram süresince nüfusunun 25 katı ziyaretçiyi sorunsuz bir şekilde ağırlıyor. Bu doluluğu ve yoğunluğu geçtiğimiz bayram da da yaşadık, fakat bu bayram bir tık daha yukarıdayız. Otellerimiz, restoranlarımız, beaclerimiz ve sokaklarımız gece gündüz tamamen dolu. Bu sıkıcı bir doluluk değil. Çeşme'nin yosun ve kekik kokulu ılıman rüzgarı her türlü stresi yok ediyor” dedi.

Nüfusu 25 katına çıktı: Adım atacak yer kalmadı! - Sayfa 4

Çeşme’nin son yıllarda Türkiye’yi aşan bir popülerliğe ulaştığını kaydeden Demir, şöyle devam etti: "Bu kadar popüler olmak rastlantı değil. Bu bir tecrübe ve yıllara uzanan hazırlığın meyvesidir. Çeşme’yi tatil yeri yapan ziyaretçiler de sıradan değil. Çeşme son zamanlarda meraklıların geldiği bir destinasyon gibi görünse de, daha çok tatil kültürü oluşmuş, nitelikli ve üst gelir grubuna sahip ziyaretçilerin geldiği bir beldedir. Bu tatil grubu kalitenin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bizim bu bilinçli ziyaretçilere kötü mal satmamız mümkün değil. Kötü servis de veremeyiz. Bu gelir grubunu mutlu etmek o kadar kolay da değil ama onlara hizmet vermekten mutluyuz ve onları çoğaltmak içinde gayret edeceğiz. Yani Çeşme, çok ucuz bir tatil destinasyonu değil ama fiyat fayda dengesini koruyan bir yapıya sahiptir."