Nissan, Volkswagen, Toyota... Dünyanın en çok satan aracı belli oldu

Dünyaca ünlü otomobil markaların 2018 yılındaki satış rakamları açıklanırken, Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı, Volkswagen ve Toyota'nın başarısı göz doldurdu.

2018 yılının tüm dünyada en çok satan otomobil markaları belli oldu. Açıklanan satış rakamlarına bakıldığında; Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının olağanüstü başarısı dikkatlerden kaçmadı. Yine Volkswagen ve Toyota'da en çok satan araçlar içerisine girdi. İşte detaylar;

Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre; tüm dünyada toplam 10.76 milyon otomobil ve hafif ticari araç satan Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı geçen yılın satış şampiyonu oldu.

Üç markadan oluşan ittifakı ise 10.6 milyon araç satan Volkswagen izledi. Bu dönemde, 10.39 milyon araç satan Toyota da geçen yılı en çok satış yapan üçüncü marka olarak kapattı. Ortaya çıkan tablo, son bir yıl içinde sıralamanın değişmediğini gösteriyor.

Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı 2017'de 10.61 milyon araç satarak Volkswagen'i geçmiş ve ilk kez birinci sırada yer almıştı. O dönem 10.53 milyon adetlik satış yapan Volkswagen ikinci olurken, 10.2 milyon araç satan Toyota ise yine üçüncü en çok satan marka konumunda olarak karşımıza çıkmıştı.