Nesli tükeniyor! Barajda yüzen karaca böyle görüntülendi!

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı
Nesli tükeniyor! Barajda yüzen karaca böyle görüntülendi!

ANKARA'da, emekli emniyet müdürü 61 yaşındaki Sıtkı Temel, Artvin'in Borçka ilçesine bağlı Karşıköy'de, barajda yüzen karaca ile yamaçtan tırmanışı sırasında düşen başka karacayı görüntüledi. Temel, bu anlarda çok heyecanlandığını belirterek, "Çok güzel bir andı. Köylüler, 50 yıldır böyle karaca görmediklerini, neslinin tükenmekte olduğunu söyledi" dedi.

Nesli tükeniyor! Barajda yüzen karaca böyle görüntülendi! - Sayfa 1


Başkentte özel hastanede güvenlik müdürü olarak çalışan, emekli emniyet müdürü, evli ve 2 çocuk babası Sıtkı Temel, boş zamanlarında doğa fotoğrafçılığı yapıyor. Hafta sonları fotoğraf makinesini alarak, doğaya çıkan Temel, geçen hafta, Artvin'in Borçka ilçesine gitti. Temel, Karşıköy mevkisindeki Muratlı Barajı'nda yüzen karaca ile aynı bölgede yamaçtan tırmanışı sırasında düşen başka karacayı görüntüledi.

Nesli tükeniyor! Barajda yüzen karaca böyle görüntülendi! - Sayfa 2

Binlerce fotoğraf ve videodan oluşan arşive sahip Sıtkı Temel, 5 yıldır doğa fotoğrafçılığı yaptığını söyledi. Karşıköy'de, baraj gölünde yüzen karacayı görünce çok heyecanlandığını anlatan Temel, "Anı yakalamak, benim için çok önemli. Güzel bir manzara fotoğrafı çekerken barajda yüzen karacayı gördüm. Çok güzel bir andı. Hemen bu anları kayda aldım. Ayaklarıyla kulaç atıyordu. Köylülere gösterdim çektiğim görüntüleri, çok şaşırdılar."

Nesli tükeniyor! Barajda yüzen karaca böyle görüntülendi! - Sayfa 3

"Bu karacanın neslinin tükenmekte olduğunu ve 50 yıldır böyle karaca görmediklerini söylediler. Birkaç kilometre sonra kayalıkları tırmanmaya çalışan başka bir karaca daha gördüm."

Nesli tükeniyor! Barajda yüzen karaca böyle görüntülendi! - Sayfa 4

"Onu da ürkütmeden çekmek istedim; ancak tırmanamadı ve yola doğru düştü sonra hızla uzaklaştı" diye konuştu."