BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Nagehan Alçı'dan bomba İstanbul iddiası AK Parti'de sürpriz isim

MART 2019'da yapılacak yerel seçimlerle ilgili cen çok "AK Parti'nin İstanbul adayı kim olacak?" sorusunun cevabı merak ediliyor. AK Parti'nin İstanbul adayıyla ilgili bomba bir kulis bilgisi daha geldi...

Abone ol

AK Parti'nin MART 2019'da İstanbul adayının kim olacağıyla ilgili adaylar ve aday adaylarının sayısı her geçen gün artıyor. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, AK Parti'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da adının geçtiğini söyledi. Alçı, Müezzinoğlu'nun "Aday ol" diyenlere "Hizmet için varım" diye yeşil ışık yaktığını ileri sürdü.

"Mart yaklaştıkça merak da artıyor. Büyükşehirlerde adaylar kim olacak?" diyen Alçı, "Başkan Erdoğan'ın isimleri belirlemek için ciddi bir mesai yaptığını ve araştırmalar yaptırdığını biliyoruz" görüşünü dile getirdi. İşte Nagehan Alçı'nın köşesinden sızan kulis bilgileri...

ÖZHASEKİ KESİN DENSE DE BENCE SÜLEYMAN SOYLU.. "Ankara için Mehmet Özhaseki ismi kesinlik kazandı diyen olsa da ben hâlâ masada Süleyman Soylu'nun isminin de olduğunu düşünüyorum. İkisi de çok güçlü adaylar. Özhaseki Kayseri'de herkesin sevdiği ve özlediği bir isim. Öte yandan Soylu'nun da hem AK Parti hem de MHP tabanında ciddi bir karşılığı var. O nedenle Ankara'da Mansur Yavaş'ın karşısına çıkması fikri rafa kalkmış değil..."

İZMİR ESKİDEN MERKEZ SAĞIN KALESİYDİ... İçişleri Bakanı'nın İzmir için de isminin telaffuz edildiğini duyuyorum. Açıkçası bu da Soylu'nun DP geçmişini düşündüğünüzde akla son derece yatkın. Zira İzmir yıllar boyu CHP'nin değil, merkez sağın kalesiydi.

MEHMET MÜEZZİNOĞLU İSTANBUL'A HAZIR... İstanbul'a gelince Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş'un isimleri ağırlıklarını koruyor. Öte yandan parti içinde konuşulan ama basına yansımayan bir isim daha var: Eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu. Müezzinoğlu'nun hem AK Parti tabanından hem merkez sağ ve milliyetçi kanattan hem de Saadet kanadından oy alabileceği düşünülüyor. Parti içinde kendisine "Aday ol" baskısı yapanlar var. Müezzinoğlu da bu isteklere "Partim bana ne görev verse yaparım, hizmet için varım" diye yeşil ışık yakıyor.