Müslüm'ün yapımcısı Kanal D'de her şeyi anlattı Ezo nerede

Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uslu, Kanal D'deki 2. Sayfa programına bağlanarak Soner Yalçın'a yanıt verdi ve Müslüm Gürses'in babasının kızı Ezo'yu öldürüp öldürmediği konusuna açıklık getirdi.

Vizyona girdiği ilk günden itibaren gişe rekorları kıran “Müslüm” filmi, bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Sözcü yazarı Soner Yalçın, filmde Müslüm Gürses’in öz babası Mehmet Akbaş'ın, eşini ve kızını öldürdüğü sahneyi köşesine taşıyarak “Kızını öldürdüğünü hiç duymadık. (Keşke Adana’da bir gazeteci şu cinayet dosyasını bulup açıklığa kavuştursa!). Tarihe hakikat mirası bırakmak lazım; senaryo ayrıdır, gerçek apayrı!” dedi. Herkes Gürses'in babasının kızı Ezo'yu öldürüp öldürmediğini merak ederken yanıt, filmin yapımcısı Mustafa Uslu'dan geldi.

Kanal D'deki '2.Sayfa' programına bağlanan Mustafa Uslu, Soner Yalçın'ın yazısının kötü niyetle yazıldığını iddia etti. Filmi yaparken Muhterem Nur'la ve MüSlüm Gürses'in mahallesinde yaşayanlarla uzun süreli mülakatlar yaptıklarını belirten Uslu, "Bize anlatılan Ezo'nun, annenin cinayetinin işlendiği gün rahmetli olduğu... Bununla ilgili bizde belgeler var. Ezo'nun fotoğrafı da var. O zaman Ezo nerde? Şu an hayatta mı?" dedi. Uslu ardından şunları dile getirdi;

- Bir de annenin cinayetini de babanın işlediği gibi vermedik. Çünkü çok gaddarca bir cinayetti. Kadın bıçak darbelerinden kurtuluyor. Yandaki evin damına kaçıyor. Orada baba tarafından 22 bıçak darbesi daha alarak hayata veda ediyordu. Bunu böyle göstermenin sinematografik anlatım dili olarak da sert ve kaba olacağını düşündük.