BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81

Murat Özdemir'in işkence ettiği gri papağan kuşların Einstein'ı çıktı

Masterchef ile tanınan Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağanın Kuşların Einstein'ı' olarak anıldığı öğrenildi. İşte papağanın son durumu ve özellikleri:

Yemekteyiz ve MasterChef yarışmalarında yer alan Murat Özdemir'in gri papağana yaptığı işkence büyük tepki çekmişti. Dün savcı tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilen Murat Özdemir'e 5 bin 254 lira para cezası kesildi. Murat Özdemir'in işkence yaptığı papağan ise tedavi görüyor.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi'nde tedavi altına alınan papağanın sol bacağının diz ekleminde çıkık ve başında yumuşak doku zedelenmesi var. İşkence gören papağan dizindeki çıkık için bugün operasyon geçirdi. En az 15-20 gün hastanede kalacak olan papağanın psikolojisinin çok bozuk olduğu öğrenildi. Peki bu papağanın çok özel bir tür olduğunu biliyor muydunuz?

Murat Özdemir'in işkencesine maruz kalan papağan, dünyanın en zeki kuş türlerinden birisi olarak bilinen Afrika Gri Papağanı.

Avusturya'da yapılan bir araştırma, ileri zekası nedeniyle "Kuşların Einstein'ı" olarak da adlandırılan gri papağanlarının 3 yaşındaki bir çocuğun muhakeme yeteneğine sahip olduğunu ortaya koymuştu.