BIST 1.524
DOLAR 7,48
EURO 9,06
ALTIN 444,09

Münir Özkul'un kızı Güner Özkul 'Babam mütevazı biri değildi'

Ocak ayında hayata veda eden usta sanatçı Münir Özkul kızı Güner Özkul, babası hakkında çok özel detayları paylaştı. Güner Özkul, babası Münir Özkul'un hiçbir zaman Yaşar Usta gibi mütevazı biri olmadığını söyledi.

Ocak ayında hayata veda eden usta sanatçı Münir Özkul kızı Güner Özkul, babası hakkında çok özel detayları Posta ile paylaştı. İşte Güner Özkul'un o çarpıcı röportajı. Sonun başlangıcı ne zamandı? - Solunum cihazına bağlandıktan sonra bir cihaz takılıyor. O işi sevmedi, kendi sesine yabancılaştı. Beğenmedi çıkan sesi. Ve konuşmayı kesti. Konuşmayı kesince iletişim tamamen bitti.

Nereden anladınız sesini beğenmediğini? - Konuşmamaya başlayınca. Zaten birkaç kere de Ümran Abla’ya söylemiş; “Ben bu sesi beğenmedim” diye. Şikâyet etmiş. Demans başladıktan sonra uykularından “Provaya geç kalıyorum!” diye kalkıyordu. Bütün rollerini tekrar ediyordu. Özellikle müzikallerdeki şarkıları söyleyerek uyanıyordu.

Nasıl bir babaydı? - Ben çok iyi bir dönemine rastladım. Doğduğum yıl içkiyi bırakmış. Dolayısıyla abim ve ablam için farklı, benim için farklı bir babaydı. Abimle ablam, ona en çok ihtiyaç duydukları dönemde hem sürekli çalışıyor hem de alkol problemi var hayatında. Gerçi her zaman müşfik bir babaymış ama biraz ilgisiz kaldığı dönemler olmuş. Bir de onlarla ilgili her türlü pişmanlığını sanki bende telafi etmeye çalıştı.

Kaç yaşındaymış sen dünyaya geldiğinde? - 41. Bize yansıyan müthiş erdemli, gururlu, namuslu, dürüst, uzlaştırıcı ve şefkatli olduğu... Gerçekten öyle miydi? - Evet, özel bir insandı. Evde de bir baba olarak Yaşar Usta mıydı? - O kadar mütevazı biri hiç olmadı! Nasıl yani? Egosu mu vardı? - Elbette. Egoya sahip olmadan bu kadar büyük bir sanatçı olunmuyor!