BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83

Münir Özkul 27 yaş küçük eşi Umman Özkul anlattı 'Kimseyle paylaşmamak için...'

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Münir Özkul, 93 yaşında hayatını kaybetti. Münir Özkul'un kendiden 27 yaş küçük eşi Umman Özkul, Münir Özkul'un son anlarını anlattı.

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Münir Özkul, 93 yaşında hayatını kaybetti. Münir Özkul'un kendiden 27 yaş küçük eşi Umman Özkul, Münir Özkul'un son anlarını, Posta'ya anlattı... Acınız büyük…. 40 yıllık eşimi, kendimi, aşkımı, gençliğimi, sevdiğimi kaybettim. Bizimki büyük bir aşk hikayesiydi. Öldüğünü kabullenemiyorum. Başsağlığı dileği aldığım zaman içim cız ediyor, sanki bir başkasından bahsediyorlar. Benim bu ölümü kabul etmem bayağı bir zaman alacak.

Uzun bir hastalık dönemini birlikte yaşadınız. Herkes sizin büyük vefanızı konuşuyor…. Vefadan öte büyük bir saygıydı o. Şu aralar ablam da çok rahatsız. Her şey üst üste geldi. Münir ile son dönemde ruhen baş başa kalamadık. En çok buna üzülüyorum. Münir’i eş, baba, abi, evlat gibi sevdim. İşte onun için de yatağa bağımlı geçen 11 yılda yaptığım hiçbir şey bana yük değildi. Bir kez bile isyan etmedim, bir kez bile bıkkınlık gelmedi. Aşkla yaptım.

Ne büyük bir aşk bu… Evliliğimiz 40 yıllıktı. Aramızda 27 yaş vardı. Ama bu hiç sorun olmadı. Münir’e ilk görüşte aşık olmuştum. O bana daha sonra aşık oldu. Ben yatağa bağımlı olsaydım, eminim o bana çok daha iyi bakardı. Münir mükemmeldi. Benden önceki üç eşiyle de çok iyi anlaşmıştı. Eski eşlerine büyük değer verirdi. Hiçbir eşi için kötü laf söylemezdi. Bu uzun hastalık sürecinde hepsi üzerlerine düşen görevi yaptı. Bu yolu tek başıma yürümedim. Münir’e aşık son kadın bendim. Aşkımı yaşatmak için de aşkla uğraştım.

Son saatler zor olsa gerek… Çok zordu. Dilerim ki hiç bir aşık bunu yaşamaz. Onu artık kaybedeceğimi anladım. Güner’i (Münir Özkul’un Suna Selen’den olan kızı) çağırdım. Zaten evi bize çok yakın. Koştu geldi. Yanağımı Münir’in yanağına dayadım. Güner de elini tuttu. Sonra melek gibi uçtu. Öyle yatalak kalsın, yeter ki benim olsun düşüncem belki size bencil gelebilir. Tek tesellim; 11 yıldır süren acıları nihayet bitti.