Moringa çayının faydaları nelerdir içenler şifa depoluyor

Moringa çayının faydaları nelerdir içenler şifa depoluyor

Özellikle kadınların kilo vermek için kullandığı ve internet üzerinden de satışları mevcut olan bu çayın faydaları saymakla bitmiyor. İşte Moringa çayının kilo dışında inanılmaz faydaları...

Moringa çayının faydaları nelerdir içenler şifa depoluyor  - Sayfa 1

Mucize ağaç olarak nitelendirilen, tohumundan sapına kadar her yeri şifa saçan Moringa çayı ilk olarak Hindistan'ın kuzeyinde yetiştirilmeye başlanmıştır. Şu anda üretimi yaygınlaşan bu bitkinın dayanıklılığı ile bilinmesi dışında kökten filizlenme özelliği vardır.

Moringa çayının faydaları nelerdir içenler şifa depoluyor  - Sayfa 2

Faydası saymakla bitmeyen bu çay hücre hasarını önler, vücudu güçlendirir ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca kolajen içermesinden ötürü cildin erken yaşlanmasını önleyen bu bitki yine yüksek miktarda C vitamini içermesinden ötürü yaraların hızlı iyileşmesine ve cildin yenilenmesine katkı sağlar.

Moringa çayının faydaları nelerdir içenler şifa depoluyor  - Sayfa 3

Vücudun melanin üretmesini teşvik ederek pürüzsüz ve bronz bir güzellik sağlayan çay, kemikleri kuvvetlendirir ve romatizmal ağrılara iyi gelir. Ayrıca alerjik hastalıklara, ülsere, kansızlığa, tansiyona iyi gelirken, kan şekerini dengeler. Psikolojik olarak da faydaları bilinen bu çayın ruhsal durumu dengelemesi özelliği de bulunuyor.

Moringa çayının faydaları nelerdir içenler şifa depoluyor  - Sayfa 4

NASIL İÇİLİR?: Moringa çayının hazırlanışı diğer bitki çaylarından farklı değildir. 1 yemek kaşığı kadar moringa yapraklarının üzerine tam kaynamamış su ilave edilir ve demlenmeye bırakılır. Ardından süzerek tozlarından arındırılır ve içilir.