BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar AK Parti grubunda asker selamı verdi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti TBMM Grup Toplantısına katıldı. Bakan Akar, salona girişinde asker selamı verdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı. Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın konuşması sık sık alkışlar ve tezahüratlarla kesildi.

Ey Arap Ligi, acaba siz ne kadar Suriyeliyi kabul ettiniz?

Arap Ligi'nin Türkiye'yi kınamasına tepki gösteren Erdoğan, "Ey Arap Ligi, acaba siz ne kadar Suriyeliyi kabul ettiniz? Siz Suriye'yi Arap Ligi'nden çıkardınız, şimdi de Türkiye'ye hakaret etmek için Suriye'yi almak gibi bir projeyi hayata sokmaya çalışıyorsunuz." dedi.

'Ya istiklal ya ölüm'

 Harekata ilişkin konuşan Erdoğan "Türkiye'nin ve Türk milletinin mazisinde teslim olma seçeneği asla olmamıştır. Biz de yapmamız gerekeni yaptık. Milletimizle birlikte mücadele bayrağını yükselttik. 'Ya istiklal ya ölüm' diyerek devletini kurmuş bir millete başka türlüsü zaten yakışmazdı." ifadelerini kullandı.

Katliam için Batı'ya adres verdi: Batı medyasında yazılan sivillerin öldürüldüğü yönündeki iftira haberlerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivil katliamı görmek istiyorsanız Afganistan'a, Arakan'a, Kafkaslarda Yukarı Karabağ'a, Balkanlarda Bosna'ya bakın." diye konuştu.