BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14

'Milletvekili olmak isterdim' diyen Zeynep Dizdar'dan bomba Erdoğan örneği

Pop şarkıcısı Zeynep Dizdar, milletvekili olmak istediğini belirterek, "Asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum" diye konuştu. "90'larda özgürlüğümüz çok yoktu'' diyen Zeynep Dizdar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu durumu ortadan kaldırdığını ifade etti.

Türk pop müziğinin güçlü seslerinden şarkıcı Zeynep Dizdar, Azonceoldu.com'dan Hakan Kanburoğlu'na çarpıcı açıklamalarda bulundu. 1990'lı damgasını vuran şarkıcı ve besteci Zeynep Dizdar, milletvekili olmak istediğini belirterek, "Çok güzel bir ülkeyiz, Türkiye'ye oyun yapıyorlar ama başımızdaki lider bu oyunlara izin vermez" ifadelerini kullandı.

''MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTERDİM'': Siyaseti takip ettiğini söyleyen Dizdar, "Ne oluyor ne bitiyor, yorumluyorum. Bazen kendimi alamıyorum, coşuyorum. Şöyle olmalı, böyle olmalı diye evde bağırıyorum. Politikayla da ilgilenebilirmişim. Ben de adalet duygusu çok fazla acayip adilimdir. Milletvekili olmak isterdim" dedi,

ERDOĞAN'I ÖRNEĞİ GÖSTERDİ: Zeynep Dizdar, 'Nasıl bir milletvekili olurdun?' sorusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek göstererek yanıt verdi: "Tozu dumana kattırırdım, asla bir haksızlık ve hile yapmazdım. Tayyip Erdoğan gibi olurdum. Erdoğan gibi kendi partimi kurardım, kendi güçlerimi ortaya koyardım. Akıllıysan kendi başına gideceksin. Ülkeni seven bir insansan kendi partini kuracaksın aynı cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı gibi."

''BU DURUMU ORTADAN KALDIRAN ERDOĞAN'DIR'': 90'larda her şeyin sığ olduğunu söyleyen Dizdar, şöyle devam etti: "Özgürlüğümüz çok yoktu. Aman öyle demeyelim böyle olur diye düşünüp her şeyi açıklamazdık. Bu durumu ortadan kaldıran Tayyip Erdoğan'dır. Şimdi daha özgür konuşuyoruz, ben öyle hissediyorum."